Tak będzie wyglądał Węzeł Karwiny, 600 m od Azymut Gdynia

W ramach węzła integracyjnego na Karwinach powstaną parkingi, 3,5 km buspasów, pętla autobusowo-trolejbusowa i około  4,3 km nowych dróg rowerowych. Przetarg na realizację projektu powinien zostać ogłoszony w tym roku, dzięki wsparciu unijnemu nie ma obaw o finansowanie inwestycji.


Źródło: www.gdynia.pl

Zaplanowano powstanie trzykondygnacyjnego parkingu przeznaczonego dla osób, które zechcą zostawić samochody i rowery i przesiąść się na komunikację publiczną.

W ramach inwestycji powstanie 412 miejsc parkingowych dla samochodów, 24 dla motocykli i 112 miejsc przeznaczonych do parkowania rowerów. Zaprojektowano także niewielką strefę kiss&ride z miejscami służącymi do krótkiego postoju dla podwożących.

Projekt zakłada także realizację pętli autobusowo-trolejbusowej, dzięki której mieszkańcy zyskają nowe kilometry buspasów: na ul. Wielkopolskiej (kierunek z centrum, na odcinku od ul. Grażyny do przystanku "Buraczana" oraz pas ruchu do skrętu w lewo z ul. Wielkopolskiej w ul. Starodworcową), na ul. Chwaszczyńskiej (kierunek do centrum, po południowej stronie) oraz na ul. Wielkopolskiej (kierunek do centrum, na odcinku od ul. Górniczej do ul. Parkowej).


Inwestycja na Karwinach niesie za sobą także przebudowę kilku kluczowych skrzyżowań w okolicy. Przebudowane zostaną dwa wiadukty nad torami, na wysokości skrzyżowania ulicy Wielkopolskiej z ul. Sopocką i z ul. Strzelców. Zostanie też rozbudowana ul. Korzenna, a na ul. Nowowiczlińskiej powstanie dodatkowy pas ruchu, przeznaczony nie tylko dla autobusów.

W planach uwzględniono potrzeby rowerzystów – powstanie 4,3 km nowych dróg rowerowych:

  • ciąg pieszo-jezdny na odcinku od ul. Górniczej do ul. Myśliwskiej,
  • ciąg pieszo-rowerowy na odcinku od ul. Myśliwskiej do ul. Gryfa Pomorskiego,
  • ciąg pieszo-rowerowy na odcinku od ul. Wzgórze Bernadowo do posesji Sopocka 5,
  • droga rowerowa (przemiennie z ciągiem pieszo-rowerowym) na odcinku od ul. Gryfa Pomorskiego do ul. Źródło Marii,
  • droga rowerowa po południowej stronie ul. Wielkopolskiej (do centrum) na odcinku od ul. Źródło Marii do ul. Lidzkiej,
  • droga rowerowa wzdłuż ul. Nowowiczlińskiej od skrzyżowania z ul. Rdestową do ul. Chwaszczyńskiej,
  • droga rowerowa na odcinku od ul. Wielkopolskiej do ul. Wzgórze Bernadowo
  • rozbudowa ul. Strzelców z uwzględnieniem trasy rowerowej na odcinku ok. 680 m od ul. Wielkopolskiej do początku przebudowanego odcinka.


KONTAKT

DZIAŁ SPRZEDAŻY
tel. 58 34 00 381
codziennie 8:00 - 17:00
oraz sobota 10:00 - 14:00
Kontakt z biurem sprzedaży dewelopera INPRO S.A.

Zapytaj o ofertę

DZIAŁ SPRZEDAŻY
tel. 58 340 03 81

Proszę o ofertę w formie:Wizyty na budowie


Biuletyn informacyjny


dostosuj ustawienia biuletynu

Dzialka inwestycyna na sprzedaz, Mikolajki

Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji w dokumencie Polityka prywatności INPRO S.A..