Azymut - Tak będzie wyglądał Węzeł Karwiny - INPRO S.A.
Inpro

W ramach węzła integracyjnego na Karwinach powstaną parkingi, 3,5 km buspasów, pętla autobusowo-trolejbusowa i około  4,3 km nowych dróg rowerowych. Przetarg na realizację projektu powinien zostać ogłoszony w tym roku, dzięki wsparciu unijnemu nie ma obaw o finansowanie inwestycji.

Zaplanowano powstanie trzykondygnacyjnego parkingu przeznaczonego dla osób, które zechcą zostawić samochody i rowery i przesiąść się na komunikację publiczną.

W ramach inwestycji powstanie 412 miejsc parkingowych dla samochodów, 24 dla motocykli i 112 miejsc przeznaczonych do parkowania rowerów. Zaprojektowano także niewielką strefę kiss&ride z miejscami służącymi do krótkiego postoju dla podwożących.

Projekt zakłada także realizację pętli autobusowo-trolejbusowej, dzięki której mieszkańcy zyskają nowe kilometry buspasów: na ul. Wielkopolskiej (kierunek z centrum, na odcinku od ul. Grażyny do przystanku "Buraczana" oraz pas ruchu do skrętu w lewo z ul. Wielkopolskiej w ul. Starodworcową), na ul. Chwaszczyńskiej (kierunek do centrum, po południowej stronie) oraz na ul. Wielkopolskiej (kierunek do centrum, na odcinku od ul. Górniczej do ul. Parkowej).

Inwestycja na Karwinach niesie za sobą także przebudowę kilku kluczowych skrzyżowań w okolicy. Przebudowane zostaną dwa wiadukty nad torami, na wysokości skrzyżowania ulicy Wielkopolskiej z ul. Sopocką i z ul. Strzelców. Zostanie też rozbudowana ul. Korzenna, a na ul. Nowowiczlińskiej powstanie dodatkowy pas ruchu, przeznaczony nie tylko dla autobusów.

W planach uwzględniono potrzeby rowerzystów – powstanie 4,3 km nowych dróg rowerowych:

 

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.