Grupa INPRO podsumowała wyniki finansowe za I półrocze 2016 roku

Grupa Kapitałowa INPRO, jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów notowanych na GPW w Warszawie, podsumowała wyniki za I półrocze 2016 roku. Grupa zanotowała przychody na poziomie 80,8 mln utrzymując tym samym podobny poziom w porównaniu do 2015 r., natomiast wynik netto wyniósł 6,6 mln zł. Do końca br. Grupa INPRO planuje jeszcze wprowadzić do oferty ponad 300 nowych mieszkań.

W I półroczu 2016 r. Grupa INPRO zanotowała nieznaczny wzrost przychodu ze sprzedaży o 1%, do poziomu 80,8 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 20,4 mln zł, a wynik netto 6,6 mln zł wobec 7,8 mln zł rok wcześniej. W I półroczu br. Grupa Kapitałowa przekazała łącznie 182 lokale mieszkalne i było to o 8% mniej niż w I półroczu 2015 r., kiedy to Grupa wydała 197 mieszkań. Poziom wydań był tylko nieznacznie niższy niż w roku ubiegłym, pomimo tego, iż w okresie styczeń-czerwiec 2016 r. INPRO SA nie oddała do użytkowania żadnego budynku. Natomiast PB Domesta zakończyła prace przy budynku nr 16 i 17 na Osiedlu Leszczynowym (łącznie 54 mieszkania).

 „W drugim półroczu 2016 roku planujemy kontynuować strategię koncentracji naszej działalności na rynku trójmiejskim w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie oraz dalej rozwijać ofertę w segmencie popularnym. Poszukujemy gruntów pod nowe projekty deweloperskie, które charakteryzują się atrakcyjną lokalizacją oraz ceną gruntu umożliwiającą zachowanie satysfakcjonującej marży. Jednocześnie rozważamy rozpoczęcie drugiego etapu prac w hotelu Dom Zdrojowy w Jastarni (rozbudowa o dużą salę konferencyjno – bankietową na 200 osób) oraz zwiększenie zaangażowania w realizację projektów komercyjnych” 
- powiedział Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu INPRO SA.

Grupa Kapitałowa INPRO SA w okresie styczeń–czerwiec 2016 r. podpisała 201 umów netto w porównaniu do 237 umów z analogicznego okresu roku poprzedniego, odnotowując tym samym spadek o 15%. Spadek poziomu przedsprzedaży (szczególnie w II kwartale)  związany był z przedłużającymi się procedurami bankowymi związanymi z otwarciem rachunku powierniczego dla I etapu inwestycji OPTIMA z segmentu mieszkań popularnych. Przy dużym popycie na lokale z tego segmentu na koniec czerwca br. w ofercie IINPRO pozostało tylko 9 mieszkań. Umowa rachunku powierniczego dla nowej inwestycji została podpisana w dniu  18 lipca br., w związku z czym w następnych miesiącach spodziewany jest wzrost ilości podpisanych umów przedwstępnych sprzedaży.

Przeważająca część obrotów Spółek INPRO i Domesta przypadać będzie na drugą połowę
roku 2016. Przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych
z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zrealizowane zostaną następujące projekty:
Osiedle Leszczynowe (budynek nr 18 i 19), Osiedle Chmielna Park (budynek C), osiedle
Kwartał Uniwersytecki, domy jednorodzinne na Osiedlu Wróbla Staw (etap D) oraz na osiedlu Golf Park.

W I półroczu br. Spółka INPRO wprowadziła do oferty 151 mieszkań z I etapu Harmonii Oliwskiej oraz 6 domów na osiedlu Golf Park, natomiast w lipcu rozpoczęła sprzedaż pierwszych 100 mieszkań na osiedlu OPTIMA w ramach I etapu inwestycji. PB DOMESTA rozpoczęła sprzedaż lokali z budynku nr 19 oraz 20 na osiedlu Leszczynowym (łącznie 59 lokali). Do końca roku Grupa planuje jeszcze uruchomić sprzedaż w następujących lokalizacjach: osiedle Azymut w Gdyni (200 lokali), Osiedle Leszczynowe budynek nr 21 (28 lokali), osiedle przy ul. Niepołomickiej w Gdańsku budynek nr 1 (47 lokali), osiedle Leszczynowy Staw w Gdańsku budynek nr 1 (31 lokali).

KONTAKT

DZIAŁ SPRZEDAŻY
tel. 58 34 00 381
codziennie 8:00 - 17:00
oraz sobota 10:00 - 14:00
Kontakt z biurem sprzedaży dewelopera INPRO S.A.

Zapytaj o ofertę

DZIAŁ SPRZEDAŻY
tel. 58 340 03 81

Proszę o ofertę w formie:Wizyty na budowie


Biuletyn informacyjny


dostosuj ustawienia biuletynu

Dzialka inwestycyna na sprzedaz, Mikolajki

Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji w dokumencie Polityka prywatności INPRO S.A..