Grupa Inpro uzyskała w 2011 roku blisko 18 mln zysku netto

Inpro S.A., jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podsumował wyniki za 2011 rok. Grupa kapitałowa wypracowała skonsolidowany zysk netto na poziomie 17,7 mln zł, przy osiągniętych przychodach ze sprzedaży w wysokości 131,1 mln zł. Grupa Inpro zachowała również wysoką rentowność sprzedaży na poziomie 28%.

Skonsolidowany zysk netto wygenerowany w 2011 roku przez Grupę Kapitałową Inpro jest o 2% większy w stosunku do wyniku uzyskanego w 2010 roku, kiedy to wypracowano 17,3 mln zł. Przychody ze sprzedaży w 2011 roku wzrosły o 5% w stosunku do roku poprzedniego, kiedy to osiągnięto 125 mln zł. Jednocześnie zostały zachowane wskaźniki rentowności netto oraz rentowności sprzedaży, odpowiednio na poziomie 13% i 28%.

Bardzo dobre wyniki w 2011 roku odnotowała również Spółka Inpro S.A., która wypracowała 19,1 mln zł zysku netto, czyli o 14 % więcej niż w roku 2010, kiedy to osiągnęła zysk netto na poziomie 16,7 mln zł. Spółka odnotowała w ubiegłym roku 16% wzrost przychodów netto ze sprzedaży, generując 120,2 mln zł wobec 103,4 mln zł w roku 2010.

„Rok 2011 dla Grupy Kapitałowej Inpro oceniamy jako bardzo udany. Mimo niepewnej sytuacji makroekonomicznej w kraju, restrykcyjnej polityki kredytowej banków, wygaszania programu „Rodzina na swoim” oraz przyjęcia nowelizacji rekomendacji S, a tym samym utrudnionej sytuacji na rynku deweloperskim, nasze wyniki finansowe są lepsze niż w 2010 roku. To potwierdza stabilną pozycję Grupy Kapitałowej na rynku trójmiejskim oraz obranego, dobrego kierunku realizowanej strategii.” – argumentuje Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro S.A.

Na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Inpro w 2011 roku istotny wpływ miały dwa duże projekty inwestycyjne: osiedle Wróbla Staw domy wielorodzinne oraz budynek C na osiedlu Trzy Żagle. W IV kwartale ubiegłego roku Spółka Inpro w tych inwestycjach oddała do użytkowania klientom znaczącą ilość mieszkań i lokali, co skutkowało zaksięgowaniem przychodów w roku 2011. Jednakże z uwagi na przedłużające się procedury administracyjne dotyczące uzyskania pozwolenia na użytkowanie, ilość wydanych mieszkań i lokali w wyżej wymienionych projektach była nieco mniejsza niż zakładana. Przychód z lokali nie wydanych w 2011 roku powiększy wartość przychodów w roku 2012 o około 40 mln zł.

W 2012 roku Grupa zamierza umacniać swoją silną pozycję w dotychczasowych sektorach działalności, w tym przede wszystkim na rynku deweloperskim. Spółka Inpro będzie koncentrować się na rynku trójmiejskim w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie. Osiągnięta wysoka pozycja rynkowa stwarza możliwość dalszego, dynamicznego rozwoju poprzez realizację atrakcyjnych rynkowo, wysokomarżowych projektów. Bardzo dobra sprzedaż

z segmentu mieszkań popularnych zaproponowanych przez Grupę w 2011 roku spowodowała, iż działania deweloperskie będą również prowadzone w kierunku rozwoju segmentu mieszkań popularnych. Grupa planuje dalszy rozwój działalności hotelowej w segmencie ekskluzywnych hoteli z apartamentami w prestiżowych, unikalnych lokalizacjach. Obecnie spółka realizuje taki projekt w Mikołajkach oraz rozbudowuje hotel Dom Zdrojowy w Jastarni.

W roku 2011 Grupa Kapitałowa Inpro realizowała 9 projektów (Trzy Żagle w Gdańsku budynek C, Osiedle Nowiec w Gdańsku, Osiedle Golf Park w Tuchomiu, Wróbla Staw Domy Jednorodzinne w Gdańsku, Osiedle Wróbla Staw Mieszkania w Gdańsku, Kwartał Kamienic na Gdańskiej Starówce, City Park w Gdańsku, Osiedle Jabłoniowe w Gdańsku oraz Osiedle Leszczynowew Gdańsku). Dodatkowo Spółka Inpro S.A., jako główny wykonawca, prowadzi budowę zespołu hotelowo-apartamentowego w Mikołajkach, w tym budowę 19 apartamentów na sprzedaż. Zgodnie z założeniami, wyżej wymienione projekty mają mieć znaczący wpływ na wyniki finansowe w kolejnych latach.


 


KONTAKT

DZIAŁ SPRZEDAŻY
tel. 58 34 00 381
codziennie 8:00 - 17:00
oraz sobota 10:00 - 14:00
Kontakt z biurem sprzedaży dewelopera INPRO S.A.

Zapytaj o ofertę

DZIAŁ SPRZEDAŻY
tel. 58 340 03 81

Proszę o ofertę w formie:Wizyty na budowie


Biuletyn informacyjny


dostosuj ustawienia biuletynu

Dzialka inwestycyna na sprzedaz, Mikolajki

Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji w dokumencie Polityka prywatności INPRO S.A..