Inpro podsumowało wyniki po I kwartale 2014 roku

Rozkład czasowy przychodów Grupy Inpro w 2014 roku będzie odmienny od odnotowanego w 2013 roku, co potwierdzają wyniki finansowe I kwartału b.r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 40,9 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży za trzy pierwsze miesiące br. wyniósł 7,6 mln zł, a wynik netto 1,5 mln zł.

Grupa Inpro wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 40,9 mln zł, czyli o 24% mniejsze niż w I kwartale 2013 roku. Zysk brutto ze sprzedaży w trzech pierwszych miesiącach br. spadł natomiast o 45% do wartości 7,6 mln zł. Spółka Inpro SA również zanotowała spadek przychodów za pierwszy kwartał 2014 roku wypracowując 36,4 mln zł, czyli o 39% mniej w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zysk brutto ze sprzedaży za trzy miesiące br. wyniósł 6,9 mln zł i w związku z tym był o 52% niższy od uzyskanego w I kwartale 2013 roku. Spadki wynikają z tego, że w 2014 roku Grupa nie oddała do użytkowania żadnego budynku, a wydania lokali dotyczyły projektów zakończonych w poprzednich latach. Na spadek rentowności miał wpływ również ujemny wynik segmentu hotelarskiego, który charakteryzuje się sezonowością i osiąga straty w okresach zimowych.

„Rozkład czasowy przychodów Grupy Inpro w 2014 roku będzie odmienny od odnotowanego w 2013 roku, co potwierdzają wyniki finansowe I kwartału b.r. Przeważająca część obrotów będzie przypadać na ostatni kwartał roku 2014, przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.” – mówi Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro SA.

Inpro z końcem 2014 roku planuje zakończyć inwestycję Czwarty Żagiel, osiedle Wróbla Staw Mieszkania etap III, osiedle Wróbla Staw Domy etap D oraz Spółka zależna Domesta - budynek nr 13 na Osiedlu Leszczynowym. Przychód z wymienionych powyżej projektów, który zostanie zaksięgowany w 2014 r. powinien oscylować w przedziale 70-90 mln zł.

W kwietniu 2014 roku Spółka Inpro rozpoczęła budowę II etapu osiedla Wróbla Staw Mieszkania, którego lokale są już w sprzedaży. Spółka planuje również uruchomić sprzedaż pierwszych budynków z nowych projektów o bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, m.in. w Gdańsku Oliwie przy ul. Grunwaldzkiej (grunt zakupiony w 2013 roku od TVP SA) oraz w Gdańsku Przymorzu, przy ul. Szczecińskiej. W połowie roku Domesta Sp. z o.o. zamierza wprowadzić do oferty budynek nr 12 na Osiedlu Leszczynowym.

Spółka Inpro SA podpisała w I kwartale 2014 roku 80 umów przedwstępnych netto, czyli o 38% więcej niż w analogicznym okresie 2013 r., kiedy Spółka zawarła 58 umów. Największym zainteresowaniem cieszyła się inwestycja City Park ze względu na atrakcyjną lokalizację i przystępną cenę oraz inwestycja Wróbla Staw Domy wielorodzinne etap III ze względu na dużą dostępność w ramach programu MDM. Grupa Inpro podpisała łącznie 99 umów przedwstępnych netto. Oznacza to 57% wzrost sprzedaży netto w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. W ciągu trzech pierwszych miesięcy br. Grupa Kapitałowa Inpro przekazała łącznie 108 lokali mieszkalnych czyli o 31% mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

KONTAKT

DZIAŁ SPRZEDAŻY
tel. 58 34 00 381
codziennie 8:00 - 17:00
oraz sobota 10:00 - 14:00
Kontakt z biurem sprzedaży dewelopera INPRO S.A.

Zapytaj o ofertę

DZIAŁ SPRZEDAŻY
tel. 58 340 03 81

Proszę o ofertę w formie:Wizyty na budowie


Biuletyn informacyjny


dostosuj ustawienia biuletynu

Dzialka inwestycyna na sprzedaz, Mikolajki

Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji w dokumencie Polityka prywatności INPRO S.A..