Historia dewelopera INPRO S.A. - Gdańsk, Trójmiasto i okolice


ZOBACZ DOKUMENT
W FORMIE KATALOGU

Grupa INPRO istnieje od 1987 roku i w ciągu ponad 30 lat swojej działalności uzyskała pozycję jednej z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich w Polsce, szczególnie na rynku trójmiejskim.


Inpro Grupa Kapitałowa


Priorytetem INPRO jest doskonała lokalizacja projektów i nacisk położony na wysoką jakość wykonania. Dostosowanie oferty do wymagań klientów sprawiło, że INPRO znalazło się wśród czołowych deweloperów w Trójmieście ze względu na liczbę sprzedanych mieszkań. Od początku istnienia firmy do dnia dzisiejszego Spółka zrealizowała ponad 60 inwestycji i oddała do użytku ponad 5,5 tys. lokali wśród których warto wymienić: Atrium Gdyńskie, Willę Halinę, Willę Krystynę, Willę Marię, Brętowską Bramę, Osiedla Trzy Dęby, Trzy Żagle, Nowiec, Kwartał Kamienic, Chmielna Park, Hotel Mikołajki*****. Obecnie w ofercie sprzedażowej znajduje się ponad 400 mieszkań i domów.
Inwestycje zrealizowane


Od 2011 roku akcje INPRO S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dzięki środkom pozyskanym z emisji akcji INPRO S.A. nabyła udziały w Spółce Domesta, co przełożyło się na wzmocnienie pozycji Grupy w segmencie mieszkań popularnych.
Na liście referencyjnej znajdują się również budowy i renowacje obiektów użyteczności publicznej, między innymi: renowacja Ratusza Rady Miasta Gdańska, modernizacja Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, a także modernizacja Audytorium Novum, wnętrza reprezentacyjnego holu Gmachu Głównego oraz biblioteki Politechniki Gdańskiej i budowa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.W 2017 r. przychody Grupy wyniosły 202,9 mln zł, a zysk netto 30,3 mln zł. Własne zasoby budowlane oraz zakup gruntów po atrakcyjnych cenach umożliwia Spółce osiąganie zadowalających poziomów marży z działalności deweloperskiej. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu oferty do wymagań klientów i wykorzystaniu swojego potencjału w sprzyjających warunkach rynkowych.


Działalność Grupy obejmuje również działalność na rynku hotelarskim. INPRO jest pionierem formuły tzw. condohoteli w Polsce. Hotel SPA**** Dom Zdrojowy w Jastarni został zrealizowany w 2005 roku. Jest to najlepszy czterogwiazdkowy hotel na Półwyspie Helskim, usytuowany przy plaży, w samym środku Półwyspu Helskiego, pomiędzy zatoką, a otwartym morzem. Zaledwie 50 metrów od plaży.


Po rozbudowie hotel posiada: 25 pokoi dwuosobowych Economy z łóżkami małżeńskimi, 21 pokoi dwuosobowych, 12 pokoi dwuosobowych Family Size o zwiększonej powierzchni, 1 apartament hotelowy. W części apartamentowej Hotelu znajdują się także prywatne apartamenty nabyte w systemie condo. Hotel od 2005 roku współpracuje z właścicielami ponad 40 apartamentów prywatnych spośród 70 funkcjonujących w obiekcie. Hotel może przyjąć do 140 osób dorosłych oraz dodatkowo w części apartamentowej kolejne 150 osób dorosłych. W skład centrum konferencyjnego wchodzą z pełni wyposażone sale konferencyjne: jedna duża dla 160 osób oraz kilka mniejszych na potrzeby spotkań w podgrupach. Goście hotelowi mają do dyspozycji funkcjonalny basen, SPA z podgrzewanymi łóżkami tepidarium oraz turecką i fińską łaźnią, gabinety odnowy biologicznej, elegancką restaurację z bezpośrednim przejściem na plażę oraz kawiarnię z widokiem na Zatokę Gdańską, morze Bałtyckie oraz otaczający las sosnowy. Architektura Domu Zdrojowego nawiązuje do bryły statku. Hotel proponuje komfortowe, klimatyzowane pokoje hotelowe oraz apartamenty na wynajem, także i te z niepowtarzalnym widokiem na morze. Tym, którzy pragną w nadmorskiej ciszy, uczynić swoje ciało młodszym i piękniejszym, Dom Zdrojowy proponuje oddanie się w troskliwe ręce profesjonalistów z Kliniki Zdrowia i Urody. Dom Zdrojowy zaprasza do nowych, luksusowych gabinetów zabiegowych, inspirowanych sąsiedztwem morza i Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.Kolejnym ekskluzywnym kompleksem apartamentowo-hotelowym wykonanym przez Spółkę jest Hotel*****Mikołajki zlokalizowany w samym sercu Mazur na Ptasiej Wyspie.Poza prestiżową lokalizacją, hotel wyróżnia się niebanalną architekturą oraz zastosowaniem najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. Hotel*****Mikołajki przyjmuje gości od połowy września 2013 r. Luksusowy kompleks wyposażony jest w profesjonalne SPA, basen, sauny i łaźnie, dwie restauracje oraz prywatną marinę. Kompleks konferencyjny, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny i audiowizualny, składa się z trzech sal, które po połączeniu z jedną z restauracji uzyskują powierzchnię nawet do 650 mkw. Kompleks składa się z 78 pokoi i 25 apartamentów przeznaczonych na SPRZEDAŻ w systemie condohotelu.INPRO zdobyło wiele nagród i wyróżnień, m.in. Mieszkaniowa Marka Roku i Budowlana Firma Roku. Deweloper znalazł się także w rankingu TOP 100 największych pomorskich firm oraz w ścisłej czołówce rankingów sporządzonych przez Manager Magazine oraz Forbes.

Nagrody i wyróżnieniaGłównym akcjonariuszami są trzy osoby o wyższym wykształceniu budowlanym i wieloletniej praktyce. Oni też stanowią Zarząd Firmy. Znają się od wielu lat. Pracowali w branży budowlanej, zdobywając doświadczenie w realizacji różnorodnych obiektów. Połączyła ich pasja, pracowitość i profesjonalizm. Tworzą doskonały zespół, w którym pomysłowość, wysoki poziom politechnicznej wiedzy, zmysł organizacyjny i perfekcyjność to najważniejsze atuty. Są przyjaciółmi. Razem pracują i odpoczywają. Umieją konstruktywnie spierać się o nowe rozwiązania i podejmować trudne decyzje, a przede wszystkim... lubią to, co robią.

W skład Zarządu INPRO S.A. wchodzą:

Piotr Stefaniak - Prezes Zarządu
Jest Prezesem Zarządu od momentu założenia Spółki w 1987 roku. Odpowiedzialny jest za strategię, pozyskanie finansowania, koordynację prac poszczególnych departamentów. Posiada tytuł magistra. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej o specjalności budownictwo miejskie i przemysłowe. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Elbląskim Kombinacie Budowlanym, gdzie później awansował na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Produkcji. Odznaczony „Srebrnym Krzyżem Zasługi” oraz brązową i srebrną odznaką „Zasłużony dla Budownictwa i PMB”.

Krzysztof Maraszek - Wiceprezes Zarządu
W firmie INPRO początkowo zatrudniony był jako Pełnomocnik Dyrektora, później jako Dyrektor ds. Produkcji, a od 1993 roku jako Wiceprezes Zarządu.
W Spółce odpowiedzialny jest za przygotowanie projektów oraz sprzedaż. Posiada tytuł magistra inżyniera budownictwa. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie. W Instytucie Budownictwa Lądowego zdobył specjalność z konstrukcji budowlanych i inżynierskich. W swojej wcześniejszej karierze zawodowej zajmował kierownicze stanowiska, m.in.: w Gdańskim Kombinacie Budowy Domów oraz Rejonowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Zbigniew Lewiński – Wiceprezes Zarządu
Stanowisko Wiceprezesa Zarządu piastuje od 1993 roku (wcześniej był Pełnomocnikiem Dyrektora oraz Dyrektorem ds. Produkcji i Rozwoju). W Spółce odpowiedzialny jest za generalne wykonawstwo. Posiada wyższe wykształcenie techniczne – tytuł inżyniera budownictwa. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, Wydziału Budownictwa Lądowego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując na kierowniczych stanowiskach m.in.: w Elbląskim Kombinacie Budowlanym, Wojewódzkiej Spółdzielni Budownictwa w Nowym Targu, Gdańskim Kombinacie Budowy Domów.

 


Propagowane przez nas hasło "Mieszkania i domy w najlepszych lokalizacjach" ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.
Mamy nadzieję, iż nasze kolejne inwestycje oraz jakość ich wykonania zdobędą uznanie przyszłych klientów.


Siedziba1987 r. - powstanie w Kartuzach spółki INPRO, zajmującej się projektowaniem i przygotowaniem inwestycji
1991 r.-przeniesienie siedziby z Kartuz do Dzierżążna;
1992 r.-rozszerzenie oferty handlowej poprzez podjęcie działalności deweloperskiej;
1994 r.-utworzenie bazy sprzętowo-transportowej w Gdańsku przy ul. Sandomierskiej;
1995 r.-otwarcie zakładu prefabrykacji dla produkcji stropów "FILIGRAN" oraz wyrobu zapraw tynkarskich;
1997 r.-przeprowadzka do nowo wybudowanej przez "INPRO" siedziby Firmy w Gdańsku Oliwie;
1998 r.- rozpoczęcie na szeroką skalę działalności deweloperskiej;
1999-2000 r. - remont i modernizacja Nowego Ratusza w Gdańsku;
2005 r.-oddanie do użytku luksusowego Hotelu****SPA Dom Zdrojowy;
2007 r.-oddanie do użytku Hotelu Oliwskiego;
2008 r.- wyróżnienie Przewodniczącego Rady Miasta Gdyni za najlepszą inwestycję w roku 2007 za zespół zabudowy Osiedle Skłodowskiej;
2008 r.- wyróżnienie na 11 Gdańskich Targach Turystycznych w kategorii Inwestycja Turystyczna dla Hotelu Oliwskiego;
2009 r.- "Diamenty Forbesa - przedsiębiorstwa najszybciej zwiększające swoją wartość" Forbes 2/09 (PDF 475kB)
2009 r.- Ranking TOP 100 największych pomorskich firm za rok 2008 (PDF 437kB)
2011 r.- Budowlana firma roku 2011 wg miesięcznika BUILDER, debiut akcji INPRO S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie;
2012 r.- Jubileusz 25-lecia firmy, zakończenie budowy inwestycji Kwartał Kamienic;
2013 r.- otwarcie pięciogwiazdkowego Hotelu Mikołajki;
2014 r.- 26 czerwca 2014r. firma INPRO S.A. przystąpiła do Polskiego Zwią…zku Firm Deweloperskich.
2015 r. - INPRO SA. Gepardem Biznesu 2014 za dynamiczny rozwój i wzrost wartości rynkowej
2016 r. - INPRO SA wyróżnione Pomorską Nagrodą Jakości
2016 r. - Inwestycja Chmielna Park na 2. Miejscu w plebiscycie „Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2015 roku” według czytelników portalu Trojmiasto.pl
2017 r. - Jubileusz 30-lecia firmy


KONTAKT

DZIAŁ SPRZEDAŻY
tel. 58 34 00 381
codziennie 8:00 - 17:00
oraz sobota 10:00 - 14:00
Kontakt z biurem sprzedaży dewelopera INPRO S.A.

Zapytaj o ofertę

DZIAŁ SPRZEDAŻY
tel. 58 340 03 81

Proszę o ofertę w formie:Wizyty na budowie


Biuletyn informacyjny


dostosuj ustawienia biuletynu

Dzialka inwestycyna na sprzedaz, Mikolajki

Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji w dokumencie Polityka prywatności INPRO S.A..