Inpro
Fotowoltaika na Kwartale Uniwersyteckim 2 i 3
02mar2020

Fotowoltaika na Kwartale Uniwersyteckim 2 i 3

Z przyjemnością informujemy, że na dachach inwestycji Kwartał Uniwersytecki 2 i Kwartał Uniwersytecki 3 zostały zamontowane panele fotowoltaiczne. Jest to jedno z proekologicznych rozwiązań, które systematycznie wprowadza INPRO w swoich projektach. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą galerią zdjęć z inwestycji.

Instalacja obejmuje 23 panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 6,59 kW. Pozyskiwana ze słońca energia zasila części wspólne - między innymi windy, oświetlenie korytarzy i otoczenie wokół budynków. Instalacje fotowoltaiczne ograniczą w skali roku emisję CO2 do atmosfery o 5,2 ton. Jednocześnie dzięki panelom 2 wspólnoty będą pozyskiwały w ciągu roku około 6750 kWh energii elektrycznej, co pozwoli wspólnotom zaoszczędzić około 4100 zł w okresie 12 miesięcy.  

Budynki Kwartał Uniwersytecki 2 i 3 zlokalizowane są blisko przystanku tramwajowego oraz stacji SKM Gdańsk Przymorze. Okolica jest świetnie skomunikowana, dzięki czemu mieszkańcy mogą szybko i komfortowo dostać się do pozostałej części Trójmiasta.

Dowiedz się więcej o inwestycji Kwartał Uniwersytecki

Zobacz pozostałe aktualności

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży