Rumia Centralna tworzy wyjątkowe miejsce do życia, oparte na niezwykłej harmonii między tradycją, a nowoczesnością.
Osiedle zlokalizowane jest przy ul. Sobieskiego w urokliwej Rumi, zaledwie 25 minut drogi od centrum Gdyni. 

To wieloetapowa inwestycja, w której znaleźć można liczne rozwiązania podnoszące komfort codziennego życia. Osiedle przewiduje idealną symbiozę funkcjonalnie zaprojektowanych mieszkań z dostępem do udogodnień takich jak wewnętrzne patio, bawialnia, plac zabaw, sala fitness czy rozbudowana strefa handlowo-usługowa i przestrzeń rekreacyjna. Liczne udogodnienia pozwolą na załatwianie najważniejszych potrzeb o krok od domu oraz będą sprzyjały spotkaniom ze znajomymi i sąsiedzkiej integracji. 

O wyjątkowości Rumi Centralnej świadczy także jej atrakcyjne otoczenie, złożone z ogólnodostępnej zielonej strefy wypoczynkowej utworzonej w ramach rewitalizacji brzegu rzeki Zagórska Struga, które stanowić będzie integralną część wiążącą nowoczesne osiedle z istniejącą już tkanką miejską.

Koncepcja architektoniczna zakłada realizację osiedla złożonego kompleksu budynków z lokalami usługowymi i handlowymi. Najniższe kondygnacje będą połączone w zwarty blok poprzez rozbudowaną halę garażową oraz strefę handlowo-usługową, natomiast od kondygnacji II każda bryła będzie tworzyła wolnostojący budynek. Osiedle dzięki swojej wyjątkowej architekturze i górującym ponad okoliczną zabudową układzie będzie wyznaczało nowy charakter tkanki urbanistycznej.

Koncepcja architektoniczna zakłada realizację osiedla złożonego kompleksu budynków z lokalami usługowymi i handlowymi. Najniższe kondygnacje będą połączone w zwarty blok poprzez rozbudowaną halę garażową oraz strefę handlowo-usługową, natomiast od kondygnacji II każda bryła będzie tworzyła wolnostojący budynek. Osiedle dzięki swojej wyjątkowej architekturze i górującym ponad okoliczną zabudową układzie będzie wyznaczało nowy charakter tkanki urbanistycznej.

Zamieszkaj w nowoczesnym sercu Rumi i odkryj uroki życia w historycznym centrum miasta.

W aktualnej ofercie sprzedaży dostępny jest budynek „D”, którego zakończenie budowy zaplanowane jest na 30.10.2025 roku.

Historyczne centrum Rumi

W Rumi Centralnej tradycja łączy się ze współczesnością. Zarówno region, jak i samo miasto mają bogatą historię. Projekt powstaje przy ulicy Sobieskiego (zwanej także Via Publica), która od ponad 2 000 lat jest istotną gospodarczo i strategicznie dla regionu. Tuż obok osiedla przepływa rzeka Zagórska Struga, pełniąca od ponad dwóch tysięcy lat ważną rolę gospodarczą dla Rumi. Na wprost powstającej inwestycji funkcjonuje zabytkowy Hotel Claasen (znany dziś jako Biały Dworek) wraz z ogrodem botanicznym. Ponadto dawniej w najbliższej okolicy istniały również Zabudowania Młyńskie i Średniowieczna Karczma (zwana na pamiątkę swojego najsłynniejszego gościa Zajazdem Sobieskiego).

Osiedle wpisane w tkankę miejską

Osiedle dzięki swojej wyjątkowej architekturze i górującym ponad okoliczną zabudową układzie będzie wyznaczało nowy charakter tkanki urbanistycznej. Najniższe kondygnacje będą połączone w zwarty blok poprzez rozbudowaną halę garażową oraz strefę handlowo-usługową, natomiast od kondygnacji II każda bryła będzie tworzyła wolnostojący budynek. 

Funkcjonalnie zaprojektowane

Rumia Centralna to inwestycja złożona z 6 budynków, które powstaną w V etapach. W ramach I fazy zrealizowany zostanie budynek D, składający się z dwóch części: niższej (liczącej 9 kondygnacji naziemnych) i wyższej (liczącej 11 kondygnacji naziemnych).

Budynek będzie obejmował 96 lokali mieszkalnych oraz 6 usługowych. W ofercie dostępne są mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe. Do lokali przynależeć będą przestronne balkony, loggie oraz tarasy, pozwalające na podziwianie okolicy.

Przestrzeń, która integruje

Punktem kulminacyjnym projektu będzie wewnętrzne patio, którego bogata zieleń w połączeniu z elementami małej architektury stworzy nie tylko piękną warstwę wizualną, ale także doskonałe miejsce do odpoczynku. Właśnie na jego obszarze powstanie m.in. plac zabaw, bawialnia, strefa fitness oraz zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców. 

Atrakcje dla dzieci

Z myślą o najmłodszych na osiedlu zaprojektowano bawialnię, stanowiącą bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń do zabawy. Dodatkowo na terenie inwestycji powstanie nowoczesny plac zabaw dla dzieci.

Przestrzeń sprzyjająca aktywnym

Projekt zakłada utworzenie strefy fitness przeznaczonej do użytku mieszkańców. Rozwiązanie to pozwoli zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną bez potrzeby dojeżdżania na siłownię, co wpłynie na wygodę i oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Nowe miejsce spotkań

Dostęp do strefy handlowo-usługowej na wyciągnięcie ręki to gwarancja codziennej wygody. Właśnie dlatego w ramach kompleksu Rumia Centralna przewidziano bogato rozbudowany pasaż handlowo-usługowy, tworzący idealne miejsce spotkań i dający możliwość załatwienia wszystkiego, co ważne na co dzień o krok od domu.

Zobacz ofertę lokali handlowo-usługowych

Idealne do wypoczynku

W ramach kompleksu wykonana zostanie rewitalizacja brzegu rzeki Zagórska Struga. Planowana przebudowa nadrzecznych terenów znacznie uatrakcyjni infrastrukturę miejską Rumi. Cała przestrzeń, obejmująca zarówno obszar miejski, jak i teren inwestycji, stworzy spójną całość, wpływając pozytywnie na polepszenie wyglądu oraz funkcjonalności okolicy, a także zapewniając ogólnodostępne miejsce do rekreacji i wypoczynku.

 

Dla zmotoryzowanych

Na terenie inwestycji przewidziano przestrzeń dla osób zmotoryzowanych. W ramach inwestycji powstanie 736 miejsc parkingowych w 2 budynkach garaży, 62 miejsca naziemne oraz 4 miejsca parkingowe zewnętrzne wyposażone w stacje ładowania pojazdów elektrycznych. 

W ramach I zadania inwestycyjnego powstanie budynek garażu z 261 miejscami parkingowymi w trzykondygnacyjnej hali. Dodatkowo w ramach tego etapu powstanie 40 miejsc naziemnych.

Praktyczne rozwiązania

We wszystkich budynkach zaprojektowano duże, reprezentacyjne holle wejściowe. Każdy budynek będzie wyposażony w nowoczesne windy, boksy, wózkarnie i rowerownie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców osiedle będzie objęte całodobowym monitoringiem. 

W najbliższym otoczeniu osiedla znajdują się wszystkie przydatne na co dzień miejsca, takie jak szkoła, przedszkole, apteka, paczkomat, stacja paliw, Urząd Miasta, a nawet obejmująca liczne sklepy, restaurację, siłownie czy kino Galeria Rumia oraz park z przyrządami do ćwiczeń street workout i placem zabaw.

W najbliższym otoczeniu osiedla znajdują się wszystkie przydatne na co dzień miejsca, takie jak szkoła, przedszkole, apteka, paczkomat, stacja paliw, Urząd Miasta, a nawet obejmująca liczne sklepy, restaurację, siłownie czy kino Galeria Rumia oraz park z przyrządami do ćwiczeń street workout i placem zabaw.

Odległość: Czas: x

Sprawdź trasę dojazdu
Dowiedz się więcej o lokalizacji osiedla Rumia Centralna

Współtworzymy Miasto

Rewitalizacja brzegu rzeki Zagórska Struga w Rumi

Modernizacja ma objąć fragment brzegu rzeki zlokalizowany pomiędzy ulicami Sobieskiego i Torową. Na powierzchni obejmującej obszar miejski powstanie estetyczne i funkcjonalne ogólnodostępne miejsce do rekreacji oraz wypoczynku, co znacząco uatrakcyjni przestrzeń publiczną.

Zobacz podstronę Współtworzymy Miasto

Wspieramy sport

Zdrowy tryb życia, aktywność ruchowa jest dla nas bardzo ważna. Dlatego INPRO wspiera działania miejscowej Akademii Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto z siedzibą w Rumi, pełniąc funkcję sponsora głównego.

Nie zapłacisz za metry pod ściankami działowymi

Powierzchnia pod ściankami działowymi nie jest wliczana do metrażu mieszkania. Z INPRO płacisz za realnie wykorzystywaną powierzchnię i oszczędzasz znaczną kwotę przy zakupie mieszkania.

Wykończenie pod klucz

Dla osób ceniących wygodę, jakość i czas

Bogata i zróżnicowana oferta, daje gwarancję wysokiej jakości wykonania wnętrz przy budżecie dostosowanym do indywidualnych potrzeb Klienta.

Dowiedz się więcej

Oferty kredytowe

Skorzystaj z doświadczenia i kompetencji ekspertów finansowych INPRO S.A.

Kredyt hipoteczny jest dziś podstawowym źródłem finansowania zakupu nieruchomości, a jego uzyskanie jest warunkiem realizacji własnych marzeń.

Dowiedz się więcej

Kontakt

W celu zapoznania się z ofertą prosimy o kontakt z działem sprzedaży +48 58 34 00 381 lub bezpośrednio w dziale sprzedaży (ul. Opata Jacka Rybińskiego 8 Gdańsk – Oliwa).

Zapytaj o ofertę

Zobacz cennik mieszkań Zobacz plany osiedla

Spółka INPRO istnieje od 1987 roku i w ciągu 37 lat swojej działalności uzyskałapozycję jednej z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich na rynku pomorskim. Od 2011 roku akcje INPRO S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dzięki środkom pozyskanym z emisji akcji INPRO S.A. nabyła udziały w Spółce Domesta, co przełożyło się na wzmocnienie pozycji Grupy w segmencie mieszkań popularnych.

Poznaj historię INPRO S.A. Zobacz zrealizowane inwestycje

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży