Kwartał Uniwersytecki

Kwartał Uniwersytecki to osiedle położone w Gdańsku Przymorzu przy ul. Szczecińskiej. Składa się z dwóch budynków trzy-, pięcio- i ośmiokondygnacyjnych. Kwartał Uniwersytecki położony jest 7 min od stacji SKM Gdańsk Przymorze (700m), zaledwie 900m od najnowocześniejszego centrum biurowego ALCHEMIA, 950 m od Uniwersytetu Gdańskiego, 800m od restauracji Mc Donald’s, 700 m do największego centrum biurowego Olivia Business Centre. W odległości 650m położone są popularne centra handlowe jak REAL i ALFA.

Nowoczesną architekturę budynków uzupełniają duże nasłonecznione balkony oraz tarasy. Teren jest częściowo ogrodzony i dozorowany z pomieszczenia ochrony. Pod budynkami zlokalizowano halę garażową oraz piwnice, a wszystkie klatki schodowe posiadają windy. Na terenie osiedla znajduje się wózkarnia i rowerownia. Większość mieszkań na parterze posiada ogródki.

Plan inwestycji

Kwartał Uniwersytecki

Inpro

Odległość: Czas: x

Sprawdź trasę dojazdu

Czcionki z kolekcji Muzeum MOMA

W Kwartale Uniwersyteckim na ścianach części wspólnych pojawiło się 8 krojów najbardziej rozpoznawalnych czcionek w historii typografii, od renesansu, przez barok, klasycyzm, wiek XIX, aż po współczesność. Dbając o każdy szczegół inwestycji, również o wygląd części wspólnych, wyposażyliśmy korytarze budynków we fragmenty liter powstających na przestrzeni wieków, które doskonale podkreślają charakter prostej, funkcjonalnej i ponadczasowej inwestycji. Kroje czcionek znajdują się w kolekcji Muzeum MOMA.

Autorami krojów są: Garamond - Claude Garamond (1541), Baskerville - John Baskerville (1757), Bodoni - Giamabattista Bodoni (1770), Century - Linn Boyd Morris Fuller (1894-1923), Futura - Paul Renner (1927), Frutiger – Adrian Fritiger (1975), Helvetica - Max Miedinger (1957), Din - Albert-Jan Pool (1995-2009).

Udogodnienia

Budynki są wyposażone w hale garażowe oraz piwnice, a wszystkie klatki schodowe  posiadają windy. Na terenie osiedla znajduje się  wózkarnia oraz rowerownia. Dla jednośladów deweloper przeznaczył również miejsce na zewnętrznym parkingu.

Bezpieczne osiedle

Aby zapewnić mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo, teren inwestycji jest częściowo ogrodzony. Całe osiedle jest wyposażone w system nowoczesnego monitoringu, który jest obsługiwany z pomieszczenia ochrony.

Lokalizacja

900 m od Kompleksu Alchemia

Osiedle Kwartał Uniwersytecki, zlokalizowane w Gdańsku Przymorzu, to idealne miejsce dla osób, które cenią życie w mieście i jednocześnie poszukują zacisznego kawałka dla swojego wymarzonego M. Gdańsk Przymorze to doskonale rozwinięta i skomunikowana dzielnica. Inwestycja powstaje w centrum miasta w odległości 900 m od Kompleksu Alchemia. W sąsiedztwie znajdują się liczne sklepy i centra handlowe, lokale usługowe codziennego użytku oraz ośrodki rekreacyjno-sportowe. Inwestycja powstaje jednocześnie w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i niskiej zabudowy otoczonej zielonymi terenami, w odległości 5,5 km od morza.

Kompleks sportowy

Aquastacja

W odległości 900 metrów od Kwartału Uniwersyteckiego znajduje się nowo otwarty, nowoczesny kompleks sportowy „Aquastacja” w budynku Alchemia. Mieszkańcy Kwartału Uniwersyteckiego mogą korzystać w nim z 25 metrowego basenu oraz dwóch mniejszych basenów, z których jeden przeznaczony jest dla dzieci, natomiast w drugim odbywają się zajęcia aqua-aerobic. Ponadto w kompleksie jest strefa saun, sala sportowa do gier zespołowych ze ścianką wspinaczkową, siłownia oraz sala fitness. Nowoczesny kompleks sportowy jest dla mieszkańców Kwartału Uniwersyteckiego miejscem w którym aktywnie mogą spędzać czas wolny.

Okolica

Nowe osiedle położone jest 950 m od Uniwersytetu Gdańskiego. W sąsiedztwie znajdują się również liczne szkoły i przedszkola, co jest niewątpliwym udogodnieniem dla rodziców. Okolica Kwartału Uniwersyteckiego jest bogata w ścieżki rowerowe. W pobliżu znajdują się tereny zielone, Park im. Jana Pawła II i Lasy Oliwskie.

Komunikacja miejska

Gdańsk Przymorze to doskonale skomunikowana dzielnica w centrum miasta. Mieszkańcy Kwartału Uniwersyteckiego mają 900 m do przystanku tramwajowego i tylko 7 minut do stacji SKM, skąd szybko i komfortowo mogą dostać się w pozostałe części Trójmiasta.

Olivia Business Centre

Osiedle znajduje się 1,2 km od biznesowego centrum miasta Olivia Business Centre. To miejsce nie tylko spotkań biznesowych, ale również wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych. Na parterach budynków znajdują się liczne sklepy, restauracje, banki, przedszkole, apteka oraz Centrum Medyczne Medicover

Zarządca

Estate Care - Zarządzanie nieruchomościami
www.estatecare.pl

 

Zobacz ofertę nowych mieszkań w Gdańsku W sprzedaży też mieszkania gotowe do odbioru Gdańsku

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży