Inpro

Dlaczego warto zamieszkać w Trójmieście?

Zakup nowego mieszkania, Rynek nieruchomości w Trójmieście

07kwi2021
Powrót do bloga

Trójmiasto stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce. Każdego roku tę część kraju odwiedzają miliony turystów. Jest to obszar atrakcyjny nie tylko dla osób przyjezdnych, ale również dla stałych mieszkańców. Aktualnie teren Trójmiasta zaludnia prawie 750 000 osób, co stanowi 1/3 całej populacji województwa pomorskiego. Duża liczba mieszkańców tego regionu powiązana jest z kilkoma czynnikami.

Dlaczego warto zamieszkać w Trójmieście? W poniższym artykule odpowiemy na to pytanie.

 

Bogactwo historyczne i kulturowe

Trójmiasto to niezwykle bogata historycznie przestrzeń. Liczne plaże, mola, Klif Orłowski i Kępa Redłowska, Skwer Kościuszki, Kamienna Góra i miejsca pamięci oraz muzea, to niektóre z miejsc, stanowiących świetną alternatywę spędzania wolnego czasu nie tylko dla osób przyjezdnych, ale również dla miejscowych. Szeroki zakres oferowanych atrakcji sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie, a mieszkańcy Trójmiasta i okolic zawsze mają dokąd wybrać się na niedzielny spacer, spotkanie z rodziną czy znajomymi.

Przestrzeń, która tętni życiem

Obszar Trójmiasta bez wątpienia należy do jednych z czołowych kierunków wypoczynkowych w Polsce. Nic więc dziwnego, że przebywając w tym miejscu, możemy odnieść wrażenie, że przestrzeń ta nieustannie tętni życiem i nigdy nie kładzie się spać. W centralnych częściach miast, a także przy plażach można znaleźć wiele atrakcyjnych obiektów: klimatycznych restauracji czy miejsc rozrywki, które nieustannie gwarantują ciekawe zajęcia.

Plaża w Sopocie

Bliskość morza

Nie ma nic lepszego w mieszkaniu blisko morza niż… właśnie bliskość morza! Miejsce, w którym można wyjść na spacer, latem poleżeć na gorącym piasku odpoczywając czy czytając książki. W porze letniej jednym z kluczowych punktów podczas wizyt nad morzem jest również pływanie i uprawianie różnego rodzaju sportów wodnych. Nad Bałtykiem oferta tego typu zajęć jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Plaża to świetna przestrzeń zarówno do spotkań z bliskimi, jak i do wieczornego wyciszenia się. Nie można również pominąć niesamowitych krajobrazów, których mieszkańcom nadmorskich terenów zazdrości cała Polska! Co ważne, sąsiedztwo Bałtyku gwarantuje również czyste, bogate w jod powietrze, które dobrze wpływa na zdrowie oraz sprzyja aktywnościom fizycznym – tu sezon na bieganie trwa cały rok!

Królestwo lasów

Mówiąc o walorach Trójmiasta, nie można nie wspomnieć o przepięknych lasach wypełniających tamtejsze rejony. Miejscowe tereny zielone tworzą wspaniałe krajobrazy i są doskonałym miejscem do wypoczynku oraz rekreacji na świeżym powietrzu. Na terenie oraz w okolicach Gdańska, Gdyni oraz Sopotu znajdują się liczne parki oraz rezerwaty przyrody, stanowiące dom dla wielu żyjących tam ciekawych gatunków roślin i zwierząt. Co warte podkreślenia Sopot jest na pierwszym miejscu wśród polskich miast pod względem udziału terenów zielonych w całkowitej powierzchni, a Gdynia jest na czwartym miejscu w tym rankingu.

Ciekawa kultura

Trójmiasto to część Polski należąca do niezwykle barwnego regionu kulturowego, jakim są Kaszuby, których historia rozwija się już od setek lat. Własne tradycje, nietypowe potrawy, specyficzne wzory w wyjątkowej kolorystyce, a nawet odmienny język nadają temu miejscu niezwykłego klimatu. Kaszuby to malowniczy region, w którym można znaleźć wiele miejsc do wypoczynku, relaksu i zwiedzania.

Liczne ścieżki rozwoju

Wchodzący w skład Trójmiasta Gdańsk stanowi jeden z najbardziej kluczowych obszarów biznesowych w Polsce. Swoje siedziby mają tutaj tysiące firm z każdej branży, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć wymarzoną pracę. Dodatkowo to bardzo często główne miejsce spotkań biznesowych, pozwalających połączyć pracę z wypoczynkiem nad morzem. Trójmiasto tworzy przyjazne warunki rozwoju również dla ludzi młodych. Na jego terenie mieści się wiele wysokiej klasy szkół oraz uczelni wyższych, m.in. Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska oraz Gdańska Szkoła Wyższa.

Doskonała infrastruktura

Trójmiasto gwarantuje swoim mieszkańcom doskonałą infrastrukturę handlowo-usługową. Na jego terenie znajduje się wiele sklepów i punktów usługowych, a także liczne galerie handlowe, które sprawiają, że mieszkańcy mają wygodny dostęp do wszystkich potrzebnych miejsc. Co ważne Trójmiasto posiada również świetnie rozwiniętą komunikację miejską (autobusową i tramwajową) oraz połączenia z całym krajem, dzięki funkcjonującemu lotnisku oraz licznym drogom dojazdowym i połączeniom kolejowym.

Atrakcyjność inwestycyjna

W Trójmieście można także liczyć na duże zyski w kontekście wzrostu wartości inwestycji mieszkaniowych – od lat ceny nieruchomości utrzymują tendencję wzrostową. Bardzo opłacalną opcją jest zakup lokalu w tym obszarze, w celu przeznaczenia go na wynajem – krótko bądź długoterminowy – co stanowi bezpieczną i opłacalną lokatę kapitału.

Sprawdzony deweloper

W Trójmieście powstaje wiele ciekawych nowoczesnych inwestycji, stanowiących świetną okazję do kupna wymarzonej nieruchomości. Przy wyborze lokalu, poza lokalizacją warto uwzględnić również udogodnienia, jakie oferuje konkretny kompleks oraz doświadczenie dewelopera realizującego inwestycję.

INPRO to deweloper prowadzący działalność od ponad 34 lat. Firma tworzy swoje osiedla w obszarze Trójmiasta oraz na terenie okolicznych miejscowości takich jak Rumia, Pruszcz Gdański czy Tuchom. W swojej aktualnej ofercie posiada takie inwestycje jak Brawo i Brawo 2, Debiut IV, OPTIMA, Ostoja, Start czy też domy jednorodzinne utworzone w ramach inwestycji Wróbla Staw Domy. Mieszkania od INPRO wyróżniają się nie tylko atrakcyjną lokalizacją, ale także wysokiej jakości wykonaniem oraz wygodą ze względu na wielość udogodnień, m.in. place zabaw, bawialnie, sale fitness, siłownie zewnętrzne, boiska wielofunkcyjne, a także strefy wypoczynkowe i wiele innych.

Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz ofertę nowy mieszkań w Trójmieście

nowe mieszkania mieszkania Gdańsk mieszkania Rumia mieszkania Pruszcz Gdański

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży