Inpro

Promocje mieszkaniowe na rynku pierwotnym

Zakup nowego mieszkania, Rynek nieruchomości w Trójmieście

30gru2021
Powrót do bloga

Dla wielu osób głównym kryterium wyboru podczas kupna nieruchomości jest cena. Nabywcy w odpowiedni sposób dobierają swoje wymagania dotyczące mieszkania, tak, aby uzyskać optymalną ofertę mieszczącą się w wyznaczonym budżecie. Przy tego typu wyborze kupujący często już na starcie zakładają, że tańszą opcją będzie nabycie lokalu z rynku wtórnego. W rzeczywistości jednak zakup nowego mieszkania bezpośrednio od dewelopera może okazać się bardziej opłacalny. Dzieje się tak m.in. za sprawą licznych promocji, pozwalających na zaoszczędzenie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Różnice w cenach mieszkań

Na początek warto sprecyzować, od czego tak naprawdę zależą ceny mieszkań.

Głównym wyznacznikiem wartości nieruchomości z całą pewnością jest jej lokalizacja. W kwestii tej zazwyczaj króluje prosta zasada - im bliżej centrum miasta, gdzie powierzchnia budowlana jest ograniczona, tym drożej.

Inny istotny czynnik to standard całej inwestycji. Na ten element stanowczy wpływ ma jakość materiałów wykorzystanych podczas tworzenia kompleksu. Dodatkowo o standardzie osiedla decydują również zaprojektowane na jego terenie udogodnienia, takie jak lokale handlowo-usługowe, strefy rekreacyjno-wypoczynkowe, sale fitness, bawialnie dla dzieci i wiele innych.

Kolejny aspekt powiązany jest już z samym mieszkaniem – jego typem, układem, piętrem, na którym jest położony, przynależącą do niego powierzchnią dodatkową oraz stanem wykończenia.

Warto również pamiętać, że wpływ na cenę nieruchomości ma także stopień zaawansowania prac budowlanych w momencie zakupu mieszkania – im bliżej końca realizacji inwestycji, tym ceny mogą być wyższe.

Rodzaje promocji mieszkaniowych

Deweloperzy, aby zachęcić klientów do podjęcia decyzji o zakupie mieszkania, często stosują różnego rodzaju promocje. Okazji na rynku pierwotnym jest wiele. Do najczęściej spotykanych należą m.in. miejsca parkingowe, komórki lokatorskie czy też wykończenia pod klucz w obniżonych cenach. W ostatnim czasie pojawia się również wiele promocyjnych harmonogramów wpłaty, pozwalających na zakup mieszkania z niższą kwotą wejściową wpłacaną przy podpisaniu umowy deweloperskiej.

Chociaż wśród ofert znaleźć można całe spektrum różnych form promocji, to z punktu widzenia klienta najkorzystniejsza jest obniżka cen mieszkań w przeliczeniu na metr kwadratowy. Pozwala ona na nabycie wybranej przez siebie nieruchomości za mniejsze pieniądze. Właśnie tego rodzaju promocję wprowadził deweloper INPRO, umożliwiając zakup ponad 140 lokali w cenach niższych o kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mieszkania objęte promocją

Wśród okazji na rynku nieruchomości znaleźć można bardzo zróżnicowane oferty. Na przykład, deweloper INPRO w swojej promocji cenowej uwzględnił wybrane mieszkania z osiedli zlokalizowanych w różnych miejscowościach, takich jak Brawo 2 leżące w Pruszczu GdańskimOstoja I w ofercie której są gotowe mieszkania w Rumi, czy też RytmKonceptStart II oraz OPTIMA (IV, V) z bogatą ofertą mieszkań w Gdańsku. Wśród nich dostępne są funkcjonalne lokale o metrażach mierzących od 38 do nawet 89 mkw., liczące od 2 do 4 pokoi. Mieszkania te posiadają udogodnienia, np. garderoby, balkony czy ogródki, a na terenie ich osiedli zaprojektowane zostały atrakcyjne rozwiązania takie jak place zabaw, boiska wielofunkcyjne, strefy relaksu, a nawet bawialnia czy sala fitness. Dzięki temu nabywcy otrzymali cały wachlarz możliwości wyboru lokalu z licznymi dodatkowymi atutami w cenie niższej niż zwykle.

„Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu na rynku nieruchomości wiemy, że dla klientów najbardziej interesujące są promocje cenowe. W INPRO zależy nam, aby nasze mieszkania były dostępne dla szerokiego grona nabywców, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie okresowej obniżki cenowej na wybrane lokale, która umożliwi wielu osobom zakup mieszkania w okazyjnej cenie. Wszystkim zainteresowanym zapewnimy także kompleksowy pakiet wsparcia, obejmujący pełne doradztwo od wyboru właściwego lokalu, przez ekspercką pomoc w procesie kredytowania, aż po usługę profesjonalnego wykończenia pod klucz” – mówi Rafał Zdebski, Dyrektor Handlowy INPRO S.A.

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć mieszkanie w promocyjnej cenie

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży