Inpro

Przedszkole na osiedlu – jakie niesie atuty?

Zakup nowego mieszkania

11paź2023
Powrót do bloga

 

 

Decyzja dotycząca zmiany miejsca zamieszkania wiąże się często z innymi ważnymi momentami i przemianami w życiu.  Do takich należy z pewnością powiększenie rodziny. Każdy, kto ma już dzieci, przyzna, że moment ten naprawdę wywraca do góry nogami wszystkie dotychczasowe nawyki. Dlatego warto pomyśleć, by szczęście z posiadania dziecka dopełnić komfortem spokoju o warunki zamieszkania. Nowa przestrzeń i nowe otoczenie muszą jednak spełniać określone uwarunkowania, by sprostać oczekiwaniom młodych rodziców i ich pociech.

 

Na co zwrócić uwagę, poszukując nowego lokum?

Szukając mieszkania, zwracamy oczywiście uwagę zarówno na reputację dewelopera, jak i na wielkość potencjalnego lokum, jego położenie czy skomunikowanie z innymi częściami miasta etc. Osoby, które już mają lub planują potomstwo, powinny jednak uwzględnić dodatkowe czynniki, które istotnie wpływają na wygodę mieszkania w nowym miejscu. Obok takich elementów, jak bliskość przychodni lekarskiej dla dzieci, placu zabaw, boiska czy terenów zielonych i rekreacyjnych, kluczową kwestią jest z pewnością łatwy dostęp do placówek edukacyjnych, a zwłaszcza żłobków i przedszkoli. Możliwość zaprowadzenia w kilka minut dziecka do przyjaznego przedszkola, w którym – dodatkowo – ma szanse spotkać znane już sobie z osiedla dzieci, stanowi nie tylko oszczędność czasu przeznaczanego na dojazdy, ale także zapewnia komfort wynikający ze świadomości, że dziecko znajduje się blisko i w znanym sobie otoczeniu. 

 

Przedszkola na osiedlach INPRO

Dobry deweloper zasługujący na zaufanie to taki, który dostrzega potrzeby klientów i wychodzi im naprzeciw.  Jako INPRO od zawsze stawiamy na funkcjonalne rozwiązania, które przekładają się na wygodę życia mieszkańców. Zwracamy uwagę na potrzeby osób zamieszkujących nasze osiedla i kreujemy przestrzeń tak, aby stanowiła ona kompleksową całość.

Najliczniejszą grupę mieszkańców osiedli INPRO stanowią rodziny z dziećmi lub młode małżeństwa planujące powiększenie rodziny. Obserwując ich upodobania, już kilkanaście lat temu zauważyliśmy rosnące zapotrzebowanie dotyczące bliskości placówek edukacyjnych – w tym głównie przedszkoli.

Odpowiadając na te potrzeby, jeszcze w 2012 roku zdecydowaliśmy się na wybudowanie pierwszego przedszkola w ramach naszej inwestycji. Debiutancka placówka powstała na terenie kultowego projektu TRZY ŻAGLE w Gdańsku.

Realizując kolejne rozbudowane osiedla, chcieliśmy zapewnić wszystkim mieszkańcom bliskość najważniejszych punktów handlowych i usługowych, tak, aby każdy w drodze z pracy czy podczas popołudniowego spaceru mógł załatwić kluczowe potrzeby o krok od domu. Szereg naszych działań doprowadził do tego, że we wrześniu 2019 roku na terenie osiedla OPTIMA w Gdańsku zostało otwarte Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 7, prowadzone przez Spółkę Pozytywne Inicjatywy Edukacja. Atrakcyjności dodaje fakt, że jest to sprawdzona, publiczna i ciesząca się renomą placówka. Co ważne przy budynku przedszkola zapewniliśmy także miejsca parkingowe dla rodziców, które pozwalają na sprawny i dogodny dowóz dzieci do placówki. Dodatkowo na terenie inwestycji OPTIMA został także uruchomiony prywatny ŻŁOBEK „A-Kuku” z placem zabaw otoczonym bezpieczną nawierzchnią.

Kolejnym projektem INPRO oferującym mieszkańcom bezpośredni, szybki dostęp do placówki przedszkolnej stanowiło osiedle START w Gdańsku. To właśnie na jego terenie 1 września 2021 roku nastąpiło otwarcie Publicznego Pozytywnego Przedszkola nr 9 w Gdańsku. Miejsce to wyróżnia się wysokim standardem i doskonale wykształconą kadrą. Nowoczesny budynek zapewnia atrakcyjnie wyposażone i przestronne sale, których piękne przestrzenie gwarantują podopiecznym dobre samopoczucie. Z przedszkolem połączony jest plac zabaw z ławeczkami oraz miejscem do rekreacji i wypoczynku.

 

Zamieszkaj na nowoczesnym osiedlu z przedszkolem

Mając na uwadze fakt, że funkcjonowanie tego rodzaju placówki na terenie osiedla jest ogromnym udogodnieniem dla wszystkich rodzin z małymi dziećmi, w przyszłości planujemy realizację kolejnych inwestycji posiadających przedszkola. Jako przykład takiego przedsięwzięcia może posłużyć ATUT, stanowiący duże, kompleksowe, a zarazem wyjątkowo funkcjonalne osiedle, zapewniające mieszkańcom dobrze rozbudowaną infrastrukturę, obejmującą budynek z lokalami handlowo-usługowymi oraz osobny budynek z przedszkolem. Takie rozwiązanie w zestawieniu z pozostałymi udogodnieniami, jakimi są m.in. place zabaw czy zielone strefy rekreacyjne, przyczyni się do zmaksymalizowania codziennego komfortu życia mieszkańców.

Zobacz ofertę

nowe mieszkania mieszkania Gdańsk mieszkania Pruszcz Gdański nowe domy Gdańsk nowe osiedla

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży