Inpro

Czego pragną mieszkańcy? TOP 10 osiedlowych udogodnień

Zakup nowego mieszkania

21lip2020
Powrót do bloga

Kupując nowe mieszkanie na pierwszym miejscu stawiamy wybrane atrybuty, takie jak jego wielkość, liczba pomieszczeń czy lokalizacja. Z czasem jednak na znaczeniu zyskują nie tylko cechy samej nieruchomości, ale również całe jej otoczenie, a dodatkowe udogodnienia, które pierwotnie często traktowane są jako „dodatki”, z czasem zaczynają grać pierwsze skrzypce. Są one istotne, ponieważ pozwalają zaoszczędzić czas, sprawiają, że czujemy się bezpiecznie i ponad wszystko wpływają na naszą codzienną wygodę.

Zdania mieszkańców co do ważności dodatkowych osiedlowych udogodnień są różne – wszystko zależy od sytuacji i indywidualnych preferencji, na szczęście są osiedla, na których każdy znajdzie coś dla siebie.

1. Zacznijmy od podstaw…

Podstawowym udogodnieniem, bez którego trudno byłoby wielu z nas wyobrazić sobie codzienność, jest możliwość korzystania z prywatnego miejsca postojowego w podziemnych halach garażowych. Pewność, że niezależnie od godziny powrotu do domu konkretne miejsce na nas czeka, oszczędność czasu w szukaniu wolnych miejsc i poczucie bezpieczeństwa, wynikające ze świadomości, że nasz samochód schroniony jest w zamykanej na pilot hali garażowej, stanowią gwarancję spokoju. Parkingi podziemne na osiedlach mieszkaniowych to również niezwykle cenne udogodnienie ze względu na zmieniającą się pogodę – pozwalają uniknąć biegu do auta w deszczu, wsiadania do samochodowej „sauny” po wielu godzinach na słońcu czy też zimowego skrobania szyb.

Miejsca postojowe na osiedlu Debiut w Pruszczu Gdańskim

Miejsca postojowe na osiedlu Debiut w Pruszczu Gdańskim

2. Dodatkowa przestrzeń

Mieszkanie w bloku zawsze wiąże się z pewnym dylematem – gdzie pomieścić wszystkie swoje rzeczy? Wymiana szafy z letniej na zimową i odwrotnie jest dla wielu powracającym koszmarem. Do wszystkich, którzy nie chcą borykać się z problemem braku dodatkowego miejsca do przechowywania, projektanci przychodzą z pomocą. W nowoczesnych budynkach często wygospodarowana jest specjalna przestrzeń w postaci boksów czy komórek lokatorskich. To idealne miejsce na przetrzymywanie nieużywanych na co dzień rzeczy takich jak np. narty. Dzięki temu w mieszkaniu pozostawiona jest wolna przestrzeń, a przydatne rzeczy są niewiele dalej, bo zaledwie kilka kroków od domu. Funkcjonalnym rozwiązaniem są również wózkarnie i rowerownie utworzone na terenie budynków, które pozwalają na przechowywanie sprzętów w odpowiednich warunkach w bezpiecznym miejscu.

Hala garażowa na osiedlu Azymut w Gdyni

Hala garażowa na osiedlu Azymut w Gdyni

3. Standard warty uwagi

Pierwotnie niezauważalnym, jednak w perspektywie czasu znaczącym aspektem jest standard wykończenia części wspólnych takich jak korytarze, klatki schodowe czy windy. Jest to istotne, ponieważ o ile w pierwszych momentach użytkowania nowego budynku przestrzeń jest nienaruszona i prezentuje się nienagannie, to z czasem niskiej jakości materiały na skutek normalnego użytkowaniu stają się podatne na zabrudzenia czy uszkodzenia. Wysoka jakość wykończenia części wspólnych budynków zapewnia nie tylko dobre wrażenie wizualne, ale również niższe koszty w kolejnych latach ze względu na brak potrzeby wykonywania remontów czy lepszą wycenę w przypadku sprzedaży nieruchomości.

Klatka schodowa na osiedlu Harmonia Oliwska w Gdańsku

Klatka schodowa na osiedlu Harmonia Oliwska w Gdańsku

4. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dla każdego człowieka sprawą kluczowa jest poczucie bezpieczeństwa. Twórcy osiedli mieszkaniowych stosują coraz więcej nowych rozwiązań, które sprawiają, że przybywanie na terenie inwestycji staje się jeszcze bardziej beztroskie. Podstawową formą zabezpieczania jest monitoring osiedlowy. Inny ważny element stanowi ogrodzenie oraz zainstalowanie tzw. szlabanów wjazdowych otwieranych na pilota. Dobrym rozwiązaniem jest również zatrudnienie obecnych całodobowo na osiedlu strażników, którzy ze swojej stróżówki dopatrują wydarzeń na osiedlu i na bieżąco dbają o bezpieczeństwo jego mieszkańców.

Brama wjazdowa na osiedlu Azymut w Gdyni

Brama wjazdowa na osiedlu Azymut w Gdyni

5. Wszystko co potrzebne o krok od domu

Wybierając miejsce do życia, dużą wartość przykłada się do infrastruktury otoczenia. Szybki dostęp do wybranych usług to gwarancji wygody i oszczędności czasu. W tym właśnie celu coraz częściej na prywatnych osiedlach spotyka się strefę z lokalami handlowo-usługowymi. Powstające tam sklepy, przedszkola, piekarnie czy salony kosmetyczne pozwalają na wykonanie wszystkich codziennych czynności w jednym miejscu bez czasochłonnej jazdy po mieście.

 

Lokale handlowo-usługowe na osiedlu Start Gdańsk Kokoszki

Lokale handlowo-usługowe na osiedlu Start Gdańsk Kokoszki

6. Cóż, jak nie relaks

Możliwość rozkoszowania się czasem wolnym na świeżym powietrzu w towarzystwie sąsiadów i znajomych to świetny sposób na spędzanie wolnych popołudni. Idealnym miejsce do tego typu wypoczynku są wewnętrzne strefy wypoczynkowe na osiedlach. Zbudowane tam ławki, stoliki czy zadaszenia w postaci pergoli pozwalają w komfortowy sposób zregenerować siły. Dodatkowym atutem może być otaczająca miejsca wypoczynku roślinność, pomagająca wyciszyć przestrzeń i wpływająca uspokajająco na przebywające w jej otoczeniu osoby.

 

Mediateka na Kwartale Uniwersyteckim 3 Gdańsk Przymorze

Mediateka na Kwartale Uniwersyteckim 3 Gdańsk Przymorze

Ciekawą opcją są również funkcjonujące na wybranych osiedlach tzw. mediateki, stanowiące specjalnie wydzieloną i zaaranżowaną przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Pokoje te wyposażone są w różnego rodzaju przedmioty służące rozrywce, takie jak np. stoły do bilardu czy piłkarzyki, a także sprzęty multimedialne, dzięki którym pomieszczenie to dla niejednego mieszkańca może stać się ulubionym miejscem na osiedlu.

7. Jedno miejsce, wiele możliwości

Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu nie musi wiązać się z biernym wypoczynkiem. Zwolennicy aktywnego stylu życia z pewności docenią posiadanie na terenie swojego osiedla dostępnego dla mieszkańców boiska wielofunkcyjnego. Popołudniowa rywalizacja w koszykówkę czy wieczorny mecz piłki nożnej to świetna okazja do zaciśnięcia więzi z sąsiadami i polepszenia swojej kondycji.

 

Boisko wielofunkcyjne na osiedlu OPTIMA Gdańsk Jasień

Boisko wielofunkcyjne na osiedlu OPTIMA Gdańsk Jasień

Zobacz zdjęcia wybudowanych boisk na osiedlu OPTIMA w Gdańsku

8. Sport na wyciągnięcie ręki

Rosnąca liczba miłośników sportu przyczyniła się także do decyzji o rozszerzeniu listy udogodnień na osiedlu o kolejne punkty. Pierwszym z nich jest niewątpliwie siłownia zewnętrzna. Komplet przyrządów do ćwiczeń umieszczonych na świeżym powietrzu o krok od domu to świetne rozwiązanie dla osób niemających zbyt wiele czasu, które chcą połączyć przyjemny wypoczynek na świeżym powietrzu z pożytecznym ruchem.

 

 

Siłownia zewnętrzna na osiedlu OPTIMA Gdańsk Jasień

Siłownia zewnętrzna na osiedlu OPTIMA Gdańsk Jasień

Jeszcze ciekawszą opcją dla osób dbających o formę jest umieszczenie na terenie osiedla dostępnej dla mieszkańców sali fitness. Możliwość zrobienia treningu w profesjonalnie przygotowanym do tego miejscu bez oddalania się od domu to niesamowita oszczędność czasu oraz niezrównana wygoda.

Sala fitness na Kwartale Uniwersyteckim 2 Gdańsk Przymorze

Sala fitness na Kwartale Uniwersyteckim 2 Gdańsk Przymorze

9. Raj dla najmłodszych

Jedną z najbardziej wymagających grup mieszkańców stanowią dzieci. Potrzebują one specjalnie wyznaczonych i zabezpieczonych miejsc z mnóstwem atrakcji. To właśnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach osiedla w przestrzeniach pomiędzy budynkami tworzone są wieloelementowe place zabaw.

Plac zabaw na osiedlu City Park Gdańsk Zaspa

Plac zabaw na osiedlu City Park Gdańsk Zaspa

Niestety, ze względu na pogodę zabawa na zewnątrz czasem bywa niemożliwa, dlatego aby zapewnić odpowiednią przestrzeń do rozrywki dostępną każdego dnia, projektanci nowoczesnych osiedli coraz częściej decydują się na utworzenie bawialni. Bezpieczny, zabudowany obszar z mnóstwem atrakcji dla dzieci oraz miejscem dla opiekunów to idealne rozwiązanie dla wszystkich rodzin z dziećmi.

Bawialnia dla dzieci na inwestycji Brawo Pruszcz Gdański

Bawialnia dla dzieci na inwestycji Brawo Pruszcz Gdański

10. Ekologicznie i praktycznie

Interesującym działaniem jest wyposażanie osiedli mieszkaniowych w panele fotowoltaiczne. Montaż tego typu sprzętu to nowoczesne i przyszłościowe rozwiązanie. Jest ono przede wszystkim niezwykle ekologiczne, ponieważ pozwala w znacznym stopniu ograniczać emisję CO2 do atmosfery. Co ważne z punktu widzenia lokatorów jest ono również ekonomiczne - instalacja fotowoltaiczna przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji części wspólnych na osiedlu związanych np. z oświetleniem terenów wspólnych czy pokryciem energii zużywanej przez windy.

Panele fotowoltaiczne na Kwartale Uniwersyteckim 3 Gdańsk Przymorze

Panele fotowoltaiczne na Kwartale Uniwersyteckim 3 Gdańsk Przymorze

Standardy pełne udogodnień

Wybierając mieszkanie warto zapoznać się z oferowanymi dodatkowymi udogodnieniami, które zapewnia deweloper. Decydując się na konkretną nieruchomość, tak naprawdę decydujemy się nie tylko na przysłowiowe cztery ściany, ale również na całe jej otoczenie. Projektanci współpracujący z INPRO chcąc uczynić przestrzeń życiową klientów jak najbardziej komfortową, stosują szereg rozwiązań i nowoczesnych udogodnień, które sprawiają, że codzienne życie na osiedlach jest niezwykle wygodne i przyjemne – mówi Rafał Zdebski, Dyrektor handlowy IINPRO S.A.

Firma INPRO w realizowanych inwestycjach uwzględnia różne funkcjonalne i wygodne udogodnienia. Projekty budynków obejmują specjalne miejsca do parkowania oraz dodatkowe przestrzenie do przechowywania rzeczy. Tereny mieszkalne są w większości monitorowane. W ofercie sprzedaży dostępne są kompleksy mieszkaniowe zawierające szeroką gamę udogodnień takich jak strefy wypoczynkowe, boiska, słownie zewnętrze, sale fitness, place zabaw czy bawialnie, dzięki czemu czas spędzony na osiedlu zamienia się w świetną zabawę i czystą przyjemność.


nowe mieszkania mieszkania Gdańsk mieszkania Rumia mieszkania Gdynia mieszkania Pruszcz Gdański nowe osiedla

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży