Inpro

Kupno domu od dewelopera - czy warto postawić na osiedle domów jednorodzinnych?

Zakup nowego domu

24cze2022
Powrót do bloga

Zakup nieruchomości wiąże się z koniecznością podejmowania wielu decyzji. Jeżeli marzysz o posiadaniu własnego domu, powinieneś przemyśleć kupno domu od dewelopera.

Na co zwrócić uwagę, przeglądając gotowe domy na sprzedaż?

 

Rynek pierwotny czy wtórny?

Po pierwsze warto określić własne możliwości oraz potrzeby, które nieco zawężą nam kategorie poszukiwania nieruchomości.

Tutaj na pierwszym miejscu należy rozważyć, czy decydujemy się na kupno domu z rynku pierwotnego, czy wtórnego.

Rynek wtórny jest bogaty w oferty, a używane domy cechują się różnorodnością i często wyróżniają się ciekawą historią. Z drugiej strony zazwyczaj wymagają one gruntownych prac remontowych, wiążących się z wieloma nieplanowanymi naprawami, które nierzadko okazują się bardzo kosztowne i czasochłonne.

Na szczęście dostępne są także domy z rynku pierwotnego na sprzedaż. Postawienie na dom od dewelopera daje nam możliwość wejścia w posiadanie nowej, dostosowanej do wszystkich aktualnych wymogów nieruchomości, którą od samego początku możemy dopasować do własnych potrzeb.

Zobacz ofertę sprzedaży domów w Gdańsku

Zróżnicowana oferta

Wśród ofert znajdują się zarówno domy jednorodzinne wolnostojące, jak i domy w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Szukając inwestycji idealnej dla siebie, możesz wybrać wielkość powierzchni nieruchomości oraz rozkład jej wnętrz dostosowany do swoich oczekiwań.

Na przykład, deweloper INPRO posiada w swojej ofercie 40 domów jednorodzinnych w zabudowie wolnostojącej, szeregowej oraz bliźniaczej. Ich powierzchnie różnią się między sobą i mierzą od 110 do 134 mkw. Domy te powstają w ramach osiedla OPTIMA w Gdańsku Jasieniu.

Zagospodarowane osiedle

Dużym atutem kupna nieruchomości należącej do osiedla domów jednorodzinnych jest zagospodarowana infrastruktura. Coraz częściej zdarza się, że to deweloper w ramach inwestycji odpowiada za wykonanie dróg dojazdowych, chodników czy oświetlenia.

Niektóre kompleksy przewidują także dodatkowe udogodnienia. Dla przykładu na wspomnianym osiedlu OPTIMA w Gdańsku utworzono strefę handlowo-usługową zapewniającą mieszkańcom dostęp do usług codziennego użytku. Wśród funkcjonujących tam obiektów znajduje się m.in. sklep, piekarnia, przedszkole, żłobek, bankomat oraz paczkomat. Inwestycja gwarantuje także dostęp do ogólnodostępnych miejsc parkingowych.

Udogodnienia

Osoby, które przywykły do mieszkania na blokowiskach, z pewnością obawiają się utraty szybkiego i bezpośredniego dostępu do osiedlowych udogodnień takich jak chociażby place zabaw, boiska, zewnętrzne siłownie czy zielone tereny rekreacyjno-wypoczynkowe z elementami małej architektury.

Na szczęście jest szansa na zakup domu od dewelopera na zagospodarowanym osiedlu z całym wachlarzem udogodnień – np. w inwestycji OPTIMA. Na jej terenie poza podstawowymi rozwiązaniami przygotowano także nietypowe propozycje jak m.in. wybieg dla czworonogów czy też punkt widokowy, dający możliwość podziwiania malowniczej panoramy okolicy.

Udogodnienia na osiedlu

Domy od dewelopera - Gdańsk

Interesują Cię domy jednorodzinne w miejscowości Gdańsk?

Sprawdź ofertę INPRO obejmującą domy na sprzedaż w Gdańsku.

Wśród nich znajdują się domy w zabudowie szeregowej, bliźniaczej, a także domy jednorodzinne w dzielnicy Gdańsk Jasień.

Domy jednorodzinne na sprzedaż Gdańsk

domy szeregowe nowe domy Gdańsk nowe osiedla

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży