Inpro

Najlepsze lokalizacje do zamieszkania w Trójmieście

Zakup nowego mieszkania, Rynek nieruchomości w Trójmieście

04sie2021
Powrót do bloga

Trójmiasto od lat przyciąga tłumy turystów. Zachęca ich przede wszystkim bliskością morza, zabytkową architekturą oraz bogatą ofertą kulturalną. Wiele osób postanawia zamieszkać tu na stałe, pragnąc cieszyć się miejscową kulturą Gdańska, Gdyni i Sopotu na co dzień. Jakie dzielnice tych miast są najbardziej atrakcyjne dla potencjalnych mieszkańców?

Gdańsk Matarnia

Matarnia to prawdziwa enklawa spokoju, położona w niewielkiej odległości od centrum miasta. Mimo cichej lokalizacji ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę usługowo-handlową i rekreacyjną. Wielką zaletą dzielnicy jest Park Handlowy Matarnia, w którym można znaleźć absolutnie wszystko – od punktów fryzjerskich i kosmetycznych po przychodnię. Nie brakuje tu również miejsc, które miłośnikom aktywnego wypoczynku pozwolą spędzić czas w wymarzony sposób. Częścią Matarni jest m.in. Trójmiejski Park Krajobrazowy, z wydzielonymi ścieżkami rowerowymi oraz przyrodniczo-leśnymi. Wkrótce Matarnia będzie jedną z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Gdańska, gdyż stale się rozwija i oferuje swoim obecnym i przyszłym mieszkańcom coraz więcej udogodnień.

W sprzedaży nowe mieszkania w ramach inwestycji RYTM Gdańsk Matarnia

Gdańsk Oliwa

Oliwa to jedna z najstarszych dzielnic Gdańska. Jej klimat tworzą zabytkowe kamienice oraz wszechobecna zieleń. Znajdziemy tu m.in. Park Oliwski im. Adama Mickiewicza, który dzięki swym urokliwym alejkom stanowi idealną przestrzeń do codziennych spacerów. Inną wizytówką dzielnicy jest jej rozbudowane centrum biznesowe z największymi kompleksami biurowymi północnej Polski, w tym Olivia Business Centre. Okolica tętni życiem również za sprawą mieszczącego się tu kampusu Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Spośród tak dużej różnorodności, z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Gdańsk Jasień

Spokój, liczne tereny zielone i dobrze rozwinięta sieć handlowo-usługowa sprawiają, że Jasień to jedna z najchętniej wybieranych dzielnic Gdańska. Mieszkańcy tej części miasta mogą cieszyć się bliskością Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a także urokliwego Jeziora Jasień. To okolica pozbawiona wad dużego miasta – zakorkowanych ulic i zgiełku dnia codziennego. Mimo to, dzięki położeniu w niedalekiej odległości od centrum, jej mieszkańcy nie muszą rezygnować z atrakcji i udogodnień, jakie oferuje miasto.

W sprzedaży nowe mieszkania w ramach inwestycji OPTIMA Gdańsk Jasień NOWOŚĆ! w ofercie domy jednorodzinne w Gdańsku

Gdańsk Kokoszki

Kokoszki to prawdziwy raj dla miłośników natury. Największym obszarem zieleni na terenie dzielnicy jest Las Sulmiński, gdzie można skorzystać z chwili wytchnienia, podczas długich spacerów połączonych z odkrywaniem przyrody. W okolicy znajduje się również wiele innych, zielonych miejsc, takich jak Torfowisko Smęgorzyńskie czy Staw Martynka. Kokoszki to dzielnica doceniana przez mieszkańców za swój sielski klimat. Z pewnością odnajdą się tu osoby, które szukają ucieczki od miejskiego zgiełku. Pomimo odległego położenia od centrum Gdańska, Kokoszki są bardzo dobrze skomunikowane. Rozbudowana infrastruktura drogowa pozwala dojechać stąd do Śródmieścia w zaledwie 10 minut.  

W sprzedaży mieszkania w ramach II etapu inwestycji START w Gdańsku Kokoszki

Gdańsk Przymorze

Bogactwo terenów zielonych, bliskość nadmorskiej plaży – to zalety nie do przecenienia dla mieszkańców Przymorza. Mieści się tu największy w Trójmieście Park im. Ronalda Reagana, w którego obrębie można znaleźć stawy retencyjne, skatepark czy galerię plenerowej rzeźby. Co więcej, wystarczy kilka minut spaceru, aby dojść stąd do pięknej, piaszczystej plaży miejskiej. Nie bez znaczenia jest również obecność licznych obiektów usługowych na terenie dzielnicy. Znajdują się tu dwa duże obiekty handlowe – Galeria Przymorze i Alfa Centrum, które w pełni odpowiadają na zróżnicowane potrzeby mieszkańców.

Gdańsk Zaspa

Kiedyś Zaspa mogła kojarzyć się jedynie z blokami wielkiej płyty, o układzie architektonicznym kształtem przypominającym plastry miodu. Za sprawą wielobarwnych murali dzielnica przeszła jednak twórczą przemianę i dziś wiele osób przybywa na Zaspę, aby podziwiać te charakterystyczne obrazy zdobiące ściany budynków. Architektura Zaspy zmieniła się również dzięki nowoczesnej zabudowie, która podkreśla takie atuty dzielnicy jak bogata oferta usługowa, gęsta sieć komunikacyjna czy bliskość centrum biznesowego. Zaletą tej części miasta jest również sąsiedztwo nadmorskiej plaży.

Gdańsk Ujeścisko-Łostowice

Ujeścisko-Łostowice zlokalizowane jest w cichej i przyjaznej mieszkańcom okolicy. Mimo swojego kameralnego charakteru dzielnica ta jest chętnie wybierana przez gdańszczan. Decyduje o tym położenie blisko centrum, obecność licznych punktów usługowo-handlowych oraz rozmaitych miejsc do rekreacji. Nie brakuje tu również atrakcji przyrodniczych. Na terenie dzielnicy rośnie aż 5 pomników przyrody, w tym najbardziej imponujący pod względem obwodu, dąb szypułkowy. Ujeścisko-Łostowice to niewątpliwie dzielnica z potencjałem, która zaspokoi oczekiwania zarówno tych, którzy poszukują spokoju w otoczeniu zieleni, jak i tych spragnionych aktywności na świeżym powietrzu.

NOWOŚĆ! Zobacz mieszkania na osiedlu KONCEPT Gdańsk Ujeścisko-Łostowice

Gdynia Mały Kack

Mały Kack to malownicza dzielnica w Gdyni, rozciągająca się wzdłuż doliny rzeki Kaczej. Jej szczególną przestrzeń tworzą morenowe wzgórza oraz okoliczne lasy, które zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Dzięki licznym połączeniom i bliskości Trójmiejskiej Obwodnicy dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z całą Gdynią, a także z sąsiadującym Sopotem. Wszystko to sprawia, że Mały Kack jest idealnym miejscem do życia – zarówno dla rodzin z dziećmi, zapracowanych singli, jak i dla osób, które szukają ciszy i spokoju w sąsiedztwie natury.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy mieszkanie w pobliżu centrum, czy na przedmieściach, będziemy mogli w pełni korzystać z uroków wielkiego miasta. Wybór lokalizacji zależy wyłącznie od naszych preferencji i stylu życia. Nie ulega jednak wątpliwości, że zarówno Gdańsk, Gdynia, jak i Sopot to wyjątkowe połączenie nadmorskiej natury z wysoko rozwiniętą infrastrukturą miejską. Warto więc rozważyć Trójmiasto, szukając wyjątkowego miejsca do zamieszkania na stałe.

Deweloper INPRO w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz mieszkań położonych w różnych częściach Trójmiasta oraz poza nim. Sprawdź ofertę już teraz i znajdź lokal w swoim wymarzonym miejscu.

Sprawdź ofertę wszystkich inwestycji mieszkaniowych INPRO SA

mieszkania Gdańsk mieszkania Gdynia nowe osiedla

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży