Inpro

Osiedle przyjazne dzieciom – na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Zakup nowego mieszkania

13paź2021
Powrót do bloga

O osiedlowych udogodnieniach dla najmłodszych

Osoby decydujące się na zakup mieszkania, kierują się już nie tylko dogodną lokalizacją, funkcjonalnym układem lokalu czy też ceną, ale również otoczeniem, które będzie sprzyjało ich codziennym aktywnościom. W związku z tym deweloperzy muszą znać i rozumieć potrzeby klientów, aby jak najlepiej dostosować do nich swoją ofertę. Jedną z głównych grup nabywców mieszkań w Polsce są rodziny z dziećmi.

Jakie udogodnienia dla najmłodszych mieszkańców można znaleźć na nowych osiedlach?

Place zabaw

Plac zabaw to jedno z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu przez najmłodszych. Zazwyczaj posiada standardowe wyposażenie: piaskownice, huśtawki, drabinki. Jednak coraz częściej powstają też takie, które swoją oryginalnością i formą rozbudzają kreatywność dzieci.

Jednym z nich jest pionowy plac zabaw znajdujący się na terenie Harmonii Oliwskiej. Stanowi on unikalne połączenie labiryntu, parku linowego i toru przeszkód. Stabilna, zamknięta konstrukcja placu zabaw w Harmonii Oliwskiej zapewnia bezpieczeństwo bawiącym się tam dzieciom, a otwory w przezroczystych płytach i drewnianym dachu gwarantują stały dostęp świeżego powietrza.

Przedszkola

Bliskość placówek edukacyjnych to bardzo ważne kryterium wyboru mieszkania dla wszystkich rodzin z małymi dziećmi. Z tego względu deweloperzy stawiają swoje osiedla w sąsiedztwie szkół, przedszkoli i żłobków, a jeśli takich w pobliżu nie ma, starają się o uruchomienie placówek na terenie swoich inwestycji.

Własnym przedszkolem może pochwalić się m.in. kompleks START w Gdańsku Kokoszkach. Nowoczesny budynek wyróżnia się przestronnymi i atrakcyjnie wyposażonymi salami, a także zewnętrzną strefą rekreacji i placem zabaw. Funkcjonowanie Pozytywnego Publicznego Przedszkola nr 9 w Gdańsku na terenie osiedla to niewątpliwy atut dla wszystkich rodzin z dziećmi poszukujących swojego wymarzonego miejsca do życia.

Boiska

Priorytetem w spędzaniu wolnego czasu przez dzieci powinien być ruch na świeżym powietrzu. W trosce o kondycję najmłodszych, deweloperzy coraz chętniej budują na osiedlach boiska wielofunkcyjne. Te nowoczesne kompleksy sportowe dostosowane są do wielu gier zespołowych, takich jak koszykówka, piłka ręczna czy nożna.

Tego typu obiekt powstał m.in. w Gdańsku Kokoszkach z inicjatywy INPRO na terenie należącym do Gminy Miasta Gdańsk. Nowe, ogólnodostępne boisko wielofunkcyjne przeznaczone jest do dyspozycji wszystkich okolicznych mieszkańców i stanowi nie lada atrakcję dla lokalnych dzieci i młodzieży.

Bawialnie

Niesprzyjające warunki pogodowe mogą, ale nie muszą ograniczać dzieci w ich codziennych rozrywkach. Idealnym rozwiązaniem na chłodną, jesienno-zimową aurę są całoroczne bawialnie.  Bezpieczne pomieszczenia wyłożone miękkimi materiałami i wyposażone w rozmaite sprzęty oraz przyrządy do zabawy, stanowią atrakcyjny i zarazem bezpieczny sposób na nudę dla najmłodszych.

Taka strefa do zabawy została zaprojektowana m.in. w ramach osiedla Koncept tworzonego w Gdańsku Ujeścisko-Łostowice. Na specjalnie zaaranżowanej powierzchni znajdzie się wiele atrakcyjnych miejsc do wspólnej zabawy. Co ciekawe, takie przestrzenie służą nie tylko integracji najmłodszych, ale także ich rodzicom, którzy doglądając swoich pociech, mogą cieszyć się odpoczynkiem i budowaniem sąsiedzkich relacji.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Osiedle mieszkaniowe przyjazne dzieciom powinno być przede wszystkim bezpieczne. Ogrodzenie, szlaban, monitoring czy położenie w odpowiedniej odległości od ruchliwej ulicy, to jedne z wielu elementów, na które powinien zwrócić uwagę każdy deweloper projektujący przestrzeń dla rodzin z dorastającymi pociechami. Takie warunki zapewnią spokój nie tylko zatroskanym rodzicom, ale i ich dzieciom, gwarantując im swobodną i nieskrępowaną zabawę.

Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń osiedla może wspierać rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Strefy wspólnej rekreacji sprzyjają zawiązywaniu relacji z rówieśnikami, a wymyślne konstrukcje placów zabaw i ich bogate wyposażenie, korzystnie wpływają na wyobraźnię i umiejętność kreatywnego myślenia. Warto więc zadbać o to, by stworzyć dzieciom doskonałe warunki do zabawy, nauki i integracji, troszcząc się jednocześnie o ich bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.  

Zobacz naszą aktualną ofertę mieszkań

nowe mieszkania place zabaw nowe osiedla

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


Na tej stronie internetowej używamy plików cookies w celu zapewnienia użytkownikom efektywnego korzystania ze strony, a także narzędzi analitycznych, promocyjnych i reklamowych w celu reklamy, badania rynku oraz badania preferencji użytkowników.

Korzystając ze strony www.inpro.com.pl, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies oraz wymienionych narzędzi.

tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży