Inpro

INPRO Współtworzy Miasto

Zmiany w Gdańsku Jasieniu przy osiedlu OPTIMA

Położona w Gdańsku Jasieniu wieloetapowa inwestycja OPTIMA stworzyła dużą szansę na rozwój tego obszaru. Aby zapewnić lokalnej społeczności jak najlepsze warunki życia, zrealizowaliśmy w tym miejscu kilka projektów, takich jak:

 

Otwarcie Pozytywnego Przedszkola nr 7

na terenie inwestycji OPTIMA

W trosce o komfort rodzin z małymi dziećmi we wrześniu 2019 r.  na osiedlu OPTIMA przy współpracy z Pozytywnymi Inicjatywami zostało otwarte Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 7 w Gdańsku.

Placówka położona jest w wybudowanym przez INPRO S.A. budynku G na I piętrze. Dzięki inwestycji dzieci oraz ich opiekunowie mają blisko do przedszkola.

Dodatkowo przy budynku INPRO wybudowało miejsca parkingowe, które pozwalają opiekunom na sprawny i wygodny dowóz oraz odbiór dzieci z placówki.

Budowa ulicy Jasińskiego

przy inwestycji OPTIMA

Jednym z działań mających na celu polepszenie infrastruktury drogowej w dzielnicy Gdańsk Jasień była budowa fragmentu drogi ul. Jasińskiego położonej przy osiedlu OPTIMA. Realizacja projektu zapewniła wygodną komunikację zarówno mieszkańcom osiedla, jak i osobom odwiedzającym kompleks np. klientom sklepów oraz lokali usługowych działających na terenie inwestycji.

 

Przebudowa ulicy Stężyckiej

w Gdańsku Jasieniu

Kolejnym krokiem służącym poprawie infrastruktury drogowej w gdańskiej dzielnicy Jasień była przebudowa ulicy Stężyckiej położonej w sąsiedztwie wieloetapowego osiedla OPTIMA. W ramach prac budowlanych wykonaliśmy naprawę jezdni, co przełożyło się na podwyższenie wygody jej użytkowania. W trosce o bezpieczeństwo lokalnej społeczności zajęliśmy się także budową chodnika oraz montażem oświetlenia.

 

Utworzenie linii autobusowej nr 120

wraz z budową przystanku na osiedlu OPTIMA

Odpowiednia komunikacja z pozostałą częścią miasta to jeden z kluczowych czynników świadczących o wygodzie życia mieszkańców. W związku z tym we wrześniu 2019 roku została uruchomiona nowa linia autobusowa nr 120. Autobus kursuje na trasie Stężycka – Siedlce przebiegającej przez wiele ważnych miejsc, dzięki czemu okoliczni mieszkańcy mogą w wygodny sposób bezpośrednio dojeżdżać do szkół, pracy czy na zakupy. Trasa rozpoczyna się z wybudowanego przez INPRO przy osiedlu OPTIMA nowego przystanku, a następnie przebiega przez ulicę Jabłoniową, Szkołę Podstawową nr 6, Warszawską, Ujeścisko do Węzła Siedlce.

Autobus kursuje w pełnym zakresie 7 dni w tygodniu, od godziny 6.00 do 22.00 w dni powszednie oraz od godziny 5.00 do 22.00 w weekendy, dzięki czemu mieszkańcy każdego dnia mogą wygodnie poruszać się po mieście za pośrednictwem transportu publicznego.

Dowiedz się więcej o osiedlu OPTIMA w Gdańsku Wróć na podstronę projektu Współtworzymy Miasto

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


Na tej stronie internetowej używamy plików cookies w celu zapewnienia użytkownikom efektywnego korzystania ze strony, a także narzędzi analitycznych, promocyjnych i reklamowych w celu reklamy, badania rynku oraz badania preferencji użytkowników.

Korzystając ze strony www.inpro.com.pl, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies oraz wymienionych narzędzi.

tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży