Inpro

Czy warto kupić mieszkanie gotowe do odbioru?

Wykończenie mieszkań pod klucz

14mar2022
Powrót do bloga

W procesie poszukiwania wymarzonego mieszkania od dewelopera często stajemy przed wyborem pomiędzy lokalami w różnych stadiach budowy. Rynek pierwotny oferuje wiele nieruchomości na sprzedaż, zarówno tych we wczesnej fazie tworzenia, jak i tych gotowych do odbioru.

Kto powinien zdecydować się na wybór gotowego mieszkania? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Mieszkania gotowe do odbioru – dla kogo?

Zakup gotowego lokalu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z różnych względów muszą szybko zmienić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania. W przypadku, kiedy nieruchomość potrzebna jest w krótkim czasie, w grę wchodzą tylko dwie opcje: gotowe mieszkanie z rynku pierwotnego wymagające standardowych prac wykończeniowych lub mieszkanie z rynku wtórnego, które najczęściej wymaga remontu, co może wiązać się z nieprzewidzianymi kosztami oraz ogromem nieplanowanych działań.

Gotowe mieszkania stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie długo czekać na lokal ze względów finansowych. Pogodzenie spłaty rat kredytu za nowo nabytą nieruchomość i opłat za wynajmowanie obecnego lokum często stanowi duże wyzwanie dla domowego budżetu.

Lokale przygotowane do odbioru cieszą się również dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Zakup nieruchomości np. z przeznaczeniem jako mieszkanie do wynajęcia to niezmiennie najpopularniejszy sposób na zabezpieczenie i pomnażanie kapitału.

Zalety kupna gotowych mieszkań

Z pewnością niezrównaną zaletą kupna ukończonego mieszkania jest możliwość zobaczenia go na własne oczy. Spacer po wybudowanych już wnętrzach pozwala oszacować czy rozkład i wielkość lokalu wpisują się w nasze oczekiwania. Co ważne, klient kupujący gotowe mieszkanie ma okazję obejrzenia nie tylko samego lokalu, ale również wszystkich części wspólnych i dodatkowych udogodnień, a także całego otoczenia inwestycji. Takie bezpośrednie zapoznanie się z oferowaną nieruchomością znacznie pomaga w podjęciu decyzji zakupowej.

Mieszkania gotowe pod klucz

Kupno gotowego lokalu daje przede wszystkim komfort szybkiej finalizacji transakcji, co wiąże się z możliwością natychmiastowego odbioru kluczy i błyskawicznego przejścia do etapu wykańczania wnętrz. Dla tych, którzy nie chcą zagłębiać się w prace wykończeniowe, w ofercie deweloperów można znaleźć usługę wykończenia pod klucz, dzięki której kupujący nabywa mieszkanie gotowe do użytku.

 

Znajdź mieszkanie idealne dla siebie

W ofercie INPRO znaleźć można mieszkania na sprzedaż gotowe do odbioru w Gdańsku, Pruszczu Gdańskim czy Rumi. Sprawdź ofertę!

Mieszkania gotowe do odbioru w Gdańsku Mieszkania gotowe do odbioru w Rumi
Mieszkania gotowe do odbioru w Pruszczu Gdańskim

nowe mieszkania mieszkania Gdańsk mieszkania Rumia mieszkania Pruszcz Gdański wykończenie mieszkań pod klucz gotowe mieszkania

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży