Inpro

Domy szeregowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zakup nowego domu

21wrz2020
Powrót do bloga

Domy szeregowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Własny dom to jedno z największych marzeń wielu z nas. Pragniemy miejsca, które urządzimy po swojemu, tak, aby spełniało wszystkie nasze oczekiwania, w którym poczujemy się bezpiecznie i do którego zawsze będziemy wracać z uśmiechem na twarzy. Wizja posiadania własnego kąta często zdaje się niemożliwa do zrealizowana ze względu na wysokie koszty wybudowania oraz utrzymania budynku jednorodzinnego. Na szczęście jest jeszcze jedno świetne rozwiązanie, stanowiące idealny kompromis pomiędzy mieszkaniem w bloku, a samodzielnym domem jednorodzinnym – dom szeregowy.

Doskonała alternatywa

Domy szeregowe stanowią doskonałą alternatywę dla domów jednorodzinnych głównie ze względu na niższe koszty związane zarówno z kupnem, jak i utrzymaniem lokum. Zarówno młode rodziny z dziećmi, jak i osoby starsze często przyjmujące gości mogą korzystać z wygody posiadania swojego własnego domu z ogródkiem, nie martwiąc się jednocześnie o wysokie koszty.

Różnica w kosztach – skąd się bierze?

Na różnicę w cenie przy zakupie domu szeregowego składa się kilka głównych czynników. Po pierwsze zabudowę szeregową można wykonać na mniejszej powierzchni od tej niezbędnej do wybudowania domu jednorodzinnego, więc możemy liczyć na zmniejszenie kosztów zakupu działki. Po drugie wydatek na materiały budowlane również jest mniejszy ze względu na budowie wspólnych ścian między poszczególnymi segmentami. Co więcej, koszty doprowadzenia mediów w przypadku domów szeregowych dzielą się na kilku lub kilkunastu właścicieli. Wszystkie te czynniki obniżają koszty wybudowania inwestycji, kształtując jej cenę końcową.

Dodatkowo domy szeregowe charakteryzują się także niższymi kosztami eksploatacji nieruchomości - opłaty za wywożenie śmieci czy sprzątanie wspólnej przestrzeni rozkładają się na wszystkie rodziny zamieszkujące dany szeregowiec. Różnicę można zauważyć także w wydatkach na ogrzewanie - poszczególne segmenty przylegają do siebie, co sprawia, że dużo łatwiej jest je ogrzać w zimne dni i dłużej trzymają właściwą temperaturę.

Hierarchia pięter

Domy szeregowe wyróżniają się piętrową konstrukcją, która w naturalny sposób tworzy podział na część dzienną (rodzinną) – położną zazwyczaj na parterze składającą się z kuchni, jadalni oraz salonu i dostępna dla wszystkich domowników i gości oraz część prywatną, obejmujące wyższe piętra pełniące zazwyczaj funkcję sypialnianą. Takie rozwiązanie sprawia, że życie w szeregówce staje się komfortowe i bardzo funkcjonalne.

Wygoda aranżacyjna

Atutem domów szeregowych jest ich dodatkowa przestrzeń dająca niezliczone możliwości aranżacyjne. W domach szeregowych najczęściej spotkać można wbudowany garaż, przestronną piwnicę oraz poddasze użytkowe z możliwością zagospodarowania np. jako loftową sypialnię lub pokój wypoczynkowy. Dodatkowo często dostępny jest również strych, na którym można przechowywać nieużywane na co dzień rzeczy.

Zielona przestrzeń

Jednym z głównych atutów domów szeregowych, który zdecydowanie przeważa nad mieszkaniem w bloku, jest posiadanie ogródka. Niewielkie podwórko z przodu domu stwarza idealną przestrzeń wykorzystywaną np. jako dodatkowe miejsce parkingowe, a dostępne z tyłu domu zielone tereny mogą stanowić doskonałą strefę wypoczynku, ulubione miejsce do zabawy dla dzieci lub świetną miejscówkę na grilla.

Taras z widokiem na duży przydomowy ogród

Taras z widokiem na duży przydomowy ogród

Dobrze zorganizowane osiedla

Domy szeregowe rzadko powstają w pojedynkę, zazwyczaj tworzą one zespół budynków składający się na całe osiedle. Niesie to za sobą wiele korzyści. Osiedle, dzięki pochodzeniu od jednego dewelopera wygląda bardzo spójnie i estetycznie. Na terenie często spotkać można dodatkowe udogodnienia takie jak naziemne parkingi, lokale handlowo-usługowe, boiska, place zabaw i strefy wypoczynkowe na świeżym powietrzu, w obszarze których sąsiedzi wraz ze swoimi gośćmi mogą się spotykać i integrować. Dodatkowo deweloper tworzący osiedle zapewnia wysokiej jakości infrastrukturę w postaci chodników, ścieżek rowerowych i oświetlenia, a także dba o atrakcyjny wygląd osiedla poprzez liczne nasadzenia roślin czy tzw. małą architekturę.

Poczucie wspólnoty

Wspólna przestrzeń i przynależność do danego osiedla zdecydowanie zbliżają do siebie sąsiadów i sprzyjają tworzeniu sąsiedzkiej wspólnoty. Otoczenie ludźmi, których się zna, daje nam nie tylko poczucie wsparcia, ale także bezpieczeństwa, a żyjący w dobrych stosunkach sąsiedzi są skłonni do wzajemnej pomocy.

Wygoda domów szeregowych

Kupno domu szeregowego gwarantuje idealny balans, dzięki połączeniu bliskości miasta i przyrody. Bezpieczeństwo, liczne udogodnienia w postaci placu zabaw, boiska czy bogatej infrastruktury i wszystko, co niezbędne do wygodnego życia w odległości zaledwie kilku kroków – tak wysoki komfort życia zapewnia mieszkańcom osiedle Wróbla Staw Domy, które stanowi wymarzone miejsce do zamieszkania dla każdej rodziny - mówi Rafał Zdebski, Dyrektor Handlowy INPRO S.A.

 

Domy szeregowe gotowe do odbioru Gdańsk Jasień

Ostatnie 4 domy gotowe do odbioru na osiedlu Wróbla Staw domy Gdańsk Jasień

Zobacz ofertę sprzedaży domów szeregowych

domy szeregowe nowe domy Gdańsk

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży