Harmonia Oliwska - Etap I “Cytra”

Osiedle jest zlokalizowane w Gdańsku Oliwie przy ul. Opackiej. W ramach I etapu „Cytra” powstały trzy budynki. Inwestycja położona jest przy Parku Oliwskim w niedalekiej odległości od Oliwskiego Zoo. Składa się z budynków sześcio- i ośmiokondygnacyjnych. Osiedle zlokalizowane jest w odległości 1,5 km od Uniwersytetu Gdańskiego oraz 1,2 km od Olivia Business Centre, blisko popularnych centrów handlowych.

Nowoczesną architekturę budynków uzupełniły duże nasłonecznione balkony oraz tarasy. Teren został częściowo ogrodzony i jest dozorowany z pomieszczenia ochrony. Pod budynkami wykonano hale garażowe oraz piwnice. Wszystkie klatki schodowe posiadają windy. Na terenie osiedla powstał parking dla rowerów. Mieszkania na parterze posiadają ogródki.

Jedno z najlepszych osiedli mieszkaniowych w Polsce!

Osiedle Harmonia Oliwska w Gdańsku zostało wyróżnione wśród 10 najlepszych, nowych osiedli mieszkaniowych w Polsce według rankingu Newsweek Polska.

Osiedla oceniane były ze względu na wiele elementów, m.in.: dostępność do transportu publicznego, dostępność terenów zielonych, pobliska oferta kulturalna, ekologiczne rozwiązania w inwestycji, udogodnienia dla dzieci, ochrona budynków czy pobliskie atrakcje.

Plan inwestycji

Harmonia Oliwska

Inpro

Odległość: Czas: x

Sprawdź trasę dojazdu

Osiedle położone przy Parku Oliwskim

Gdańsk Przymorze, Szczecińska

Osiedle Harmonia Oliwska jest zlokalizowane u zbiegu ul. Opackiej i al. Grunwaldzkiej i powstało w bezpośrednim sąsiedztwie (zaledwie 200 m) zabytkowego Parku Oliwskiego. Cała inwestycja została zaprojektowana tak, aby budynki i przyległe tereny wpisały się w otoczenie zieleni i uzupełniały z Parkiem Oliwskim, który jest wymarzonym miejscem na odpoczynek i spacery.

Architektura i udogodnienia

Całą inwestycję tworzą budynki sześcio- i ośmiokondygnacyjne. W każdym z nich znajdują się windy i piwnice. W etapach I, II i III zaprojektowano własne place zabaw.

Cechą charakterystyczną osiedla jest elewacja w części wykończona szlachetnymi materiałami oraz korytarze i klatki schodowe o podwyższonym standardzie. Mieszkania na parterze posiadają ogródki.

Zieleń parkowa

Pomiędzy budynkami przewidziano zieleń parkową, która wraz z pieczołowicie zaprojektowaną małą architekturą stworzyła okolicznym mieszkańcom nową przestrzeń miejską.

Komfortowy układ mieszkań

Wszystkie mieszkania zaprojektowano tak, aby każdy nabywca w szybki i dogodny dla siebie sposób mógł urządzić wnętrze wymarzonego M.

Na górnych kondygnacjach znajdują się lokale o dużych powierzchniach, natomiast do mieszkań na parterze przynależą ogródki, wliczone w cenę mieszkania. O atutach projektu świadczą także przestronne i nasłonecznione balkony, tarasy lub loggie.

Bezpieczne i wygodne osiedle

Teren osiedla został częściowo ogrodzony i jest monitorowany z pomieszczenia ochrony. Pod kompleksem zaplanowano hale garażowe, a wokół budynków powstały ogólnodostępne naziemne miejsca postojowe oraz stojaki na rowery. Wjazd na teren inwestycji odbywa się z dwóch stron poprzez szlabany: od ulicy Opackiej i Nowej Opackiej łączącej się z ul. Czyżewskiego, dzięki czemu ruch samochodów wewnątrz osiedla został zminimalizowany.

Mieszkańcy i ich goście mogą cieszyć się klimatem „salonu miejskiego” na terenie Harmonii Oliwskiej. Wytłumienie miejskiego zgiełku od al. Grunwaldzkiej zapewnia budynek biurowy. Osiedle jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Okolica

1 km od Harmonii Oliwskiej znajdują się tereny porośnięte Lasami Oliwskimi tworzącymi Trójmiejski Park Krajobrazowy. Piękne widoki można podziwiać ze Wzgórza Pachołek zlokalizowanego 1 km od inwestycji i w drodze do oliwskiego Zoo znajdującego się 2,5 km od osiedla.

Osiedle zlokalizowane jest 1,5 km od Uniwersytetu Gdańskiego oraz 1,2 km od Olivia Business Centre, blisko popularnych centrów handlowych.

Aktywny wypoczynek

Już samo otoczenie przyrody gwarantuje mieszkańcom osiedla szybki i bezpośredni dostęp do miejsca aktywnego wypoczynku. Ulubione trasy znajdzie dla siebie każdy miłośnik biegania, jazdy na rowerze czy rolkach. Okolica bogata jest w wiele ścieżek sprzyjających długim spacerom.

W sąsiedztwie osiedla znajduje się również kampus Akademii Wychowania Fizycznego, w którym znajduje się rozbudowane centrum rekreacyjno-sportowe.

Opacka Park

W pierwszej linii zabudowy wzdłuż al. Grunwaldzkiej zaprojektowano kompleks biurowy Opacka Park składający się z trzech połączonych budynków o łącznej powierzchni 20 tysięcy m2.

Mieszkańcy osiedla oraz ich goście będą mieli swobodny dostęp do znajdujących się na parterze budynków Opacka Park lokali handlowo-usługowych i restauracji. Od strony zachodniej zaplanowano plac z kawiarniami, osłonięty od zgiełku ulicy i otwarty na osiedle.

Tereny zielone i mała architektura będą nową przestrzenią miejską dla okolicznych mieszkańców.

Komunikacja miejska

SKM, tramwaj, autobus

Skrzyżowanie alei Grunwaldzkiej z ulicą Opacką i Pomorską to idealna lokalizacja ze względu na połączenia komunikacji miejskiej. Mieszkańcy osiedla mają bezpośredni dostęp do przystanków tramwajowych i autobusowych. Dodatkowo, 850 m od inwestycji znajduje się przystanek SKM Gdańsk Żabianka, a 1,3 km przystanek SKM Gdańsk Oliwa.

Bliska odległość od plaży

W odległości 2,9 km od inwestycji położona jest popularna i urokliwa plaża w Jelitkowie. Wspaniałe miejsce do letniego odpoczynku oraz romantycznych spacerów brzegiem morza.

AWFiS w zasięgu ręki

W bliskim sąsiedztwie Harmonii Oliwskiej znajduje się Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Na jej terenie zlokalizowane są liczne obiekty sportowe, m.in. hala widowiskowo-sportowa, pływalnia, siłownie, boiska, korty tenisowe oraz szereg innych atrakcji przeznaczonych dla miłośników aktywności fizycznej.

Stary Rynek Oliwski

Mieszkańcy Harmonii Oliwskiej w ciągu 15-minutowego spaceru dotrą na Stary Rynek Oliwski, który jest jednocześnie zabytkowym centrum dzielnicy. Piesza wędrówka, pełna wspaniałych widoków Parku Oliwskiego, urozmaicona jest zabytkowymi alejkami i budynkami tej części Oliwy

Zarządca

Estate Care - Zarządzanie nieruchomościami
www.estatecare.pl

 

Dokumenty do pobrania:

Zobacz ofertę nowych mieszkań w Gdańsku W sprzedaży też mieszkania gotowe do odbioru Gdańsku

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży