Harmonia Oliwska - Etap III “Tercja”

Harmonia Oliwska – utworzone w ramach 4 etapów (Cytra, Rotta, Tercja i Kwarta) niezwykłe osiedle położone w malowniczym otoczeniu. W etapie III o nazwie „Tercja” wybudowano trzy nowoczesne budynki liczące łącznie 157 mieszkań. Idealne uzupełnienie nowoczesnej architektury budynków stanowią duże, nasłonecznione balkony i tarasy.

Harmonia Oliwska położona jest przy ulicy Opackiej na terenie gdańskiej Oliwy. W jej okolicy nie brakuje atrakcyjnych miejsc, m.in. Parku Oliwskiego, Oliwskiego ZOO, Uniwersytetu Gdańskiego, kompleksu biurowego Olivia Business Centre czy też centrów handlowych.

Osiedle Harmonia Oliwska zostało uznane za jedno z 10 najlepszych, nowych osiedli mieszkaniowych w Polsce w rankingu Newsweek Polska 2020.

Na ocenę kompleksów wpływ miało wiele czynników takich jak bliskość transportu publicznego, sąsiedztwo terenów zielonych, okoliczna oferta kulturalna, ekologiczne rozwiązania zastosowane w inwestycji, przewidziane udogodnienia dla dzieci, ochrona budynków oraz pobliskie atrakcje.

Jedno z najlepszych osiedli mieszkaniowych w Polsce!

Osiedle Harmonia Oliwska w Gdańsku zostało wyróżnione wśród 10 najlepszych, nowych osiedli mieszkaniowych w Polsce według rankingu Newsweek Polska.

Osiedla oceniane były ze względu na wiele elementów, m.in.: dostępność do transportu publicznego, dostępność terenów zielonych, pobliska oferta kulturalna, ekologiczne rozwiązania w inwestycji, udogodnienia dla dzieci, ochrona budynków czy pobliskie atrakcje.

Jedno z najlepszych osiedli mieszkaniowych w Polsce!

Osiedle Harmonia Oliwska w Gdańsku zostało wyróżnione wśród 10 najlepszych, nowych osiedli mieszkaniowych w Polsce według rankingu Newsweek Polska.

Osiedla oceniane były ze względu na wiele elementów, m.in.: dostępność do transportu publicznego, dostępność terenów zielonych, pobliska oferta kulturalna, ekologiczne rozwiązania w inwestycji, udogodnienia dla dzieci, ochrona budynków czy pobliskie atrakcje.

Plan inwestycji

Harmonia Oliwska

Inpro

Odległość: Czas: x

Sprawdź trasę dojazdu

Osiedle położone przy Parku Oliwskim

Gdańsk Przymorze, Szczecińska

Położone na złączeniu ul. Opackiej i al. Grunwaldzkiej osiedle od Parku Oliwskiego dzieli zaledwie 200 m. Budynki i ich infrastruktura zostały utworzone tak, aby jak najlepiej współgrać z zielonym otoczeniem. Całość tworzy przestrzeń idealną do codziennych spacerów, odpoczynku na świeżym powietrzu i rekreacji.

Architektura i udogodnienia

Osiedle Harmonia Oliwska składa się z sześcio- i ośmiokondygnacyjnych budynków wzbogaconych o windy i piwnice. Do mieszkań położonych na parterze przypisane są ogródki. Dla pierwszych III etapów inwestycji utworzone zostały indywidualne place zabaw dla dzieci.

Do elementów charakterystycznych osiedla z pewnością zaliczyć można ciekawą, wykończoną częściowo szlachetnymi materiałami elewację oraz części wspólne takie jak korytarze i klatki schodowe o podwyższonym standardzie.

Zieleń parkowa

Obszar między budynkami został zapełniony zielenią parkową. Jej połączenie wraz z elementami małej architektury tworzy dla okolicznych mieszkańców nową przestrzeń miejską.

Komfortowy układ mieszkań

Funkcjonalny układ lokali w budynkach umożliwa mieszkańcom wygodną i szybką aranżację wnętrz.

Najwyższe kondygnacje budynku obejmują mieszkania o dużych powierzchniach, natomiast położone najniżej lokale wyróżniają się posiadaniem własnych, przydomowych ogródków. Niewątpliwym atutem inwestycji są nasłonecznione, przestronne balkony, tarasy oraz loggie.

Bezpieczne i wygodne osiedle

Część osiedla została ogrodzona, na terenie kompleksu funkcjonuje monitoring. W podziemnych kondygnacjach kompleksu położone są hale garażowe, dookoła budynków znajdują się ogólnodostępne parkingi. Zamontowano także stojaki na rowery. Na terenie inwestycji znacznie ograniczono ruch samochodów wewnątrz osiedla.

Harmonia Oliwska tworzy klimat „salonu miejskiego”. Co ważne, osiedle to odpowiada potrzebom osób niepełnosprawnych.

Okolica

W odległości 1 kilometra od Harmonii Oliwskiej rozprzestrzeniają się Lasy Oliwskie tworzące Trójmiejski Park Krajobrazowy. Oglądanie malowniczych krajobrazów umożliwia Wzgórze Pachołek położone 1 km od osiedla na trasie prowadzącej do ZOO leżącego 2,5 km od inwestycji.

W sąsiedztwie osiedla funkcjonuje wiele ważnych obiektów, m.in. Uniwersytet Gdański (1,5 km), Olivia Business Centre (1,2 km) oraz liczne centra handlowe.

Aktywny wypoczynek

Otaczające osiedle tereny zielone tworzą idealną przestrzeń do rekreacji. W sąsiedztwie przebiegają trasy doskonale nadające się do biegania, jazdy na rowerze czy rolkach. Liczne ścieżki sprzyjają także zamiłowanym spacerowiczom.

Inwestycja znajduje się również w pobliżu kampusu Akademii Wychowania Fizycznego, posiadającego bogate zaplecze rekreacyjno-sportowe.

Opacka Park

Obok Harmonii Oliwskiej, równolegle do al. Grunwaldzkiej powstanie kompleks biurowy Opacka Park stanowiący połączenie 2 budynków o powierzchni wynoszącej łącznie 20 tysięcy m2.

Położone na parterze Opacka Park lokale handlowo-usługowe oraz restauracje staną się dla mieszkańców osiedla dużym udogodnieniem. Zachodnia, skierowana w stronę osiedla część budynku funkcjonowała będzie jako i oddalony od miejskiego zgiełku plac z kawiarniami idealny na spotkania mieszkańców z bliskimi.

Kompleks Opacka Park, nasadzona bogato zieleń oraz elementy małej architektury osiedla stworzą wspólnie nową przestrzeń miejską.

Komunikacja miejska

SKM, tramwaj, autobus

Miejsce połączenia al. Grunwaldzkiej z ulicą Opacką i Pomorską tworzy doskonały pod względem komunikacyjnym punkt. Lokalizacja ta sprawie, że mieszkańcy Harmonii Oliwskiej mają bezpośredni dostęp do przystanków tramwajowych i autobusowych. Ponadto w odległości 850 metrów od osiedla położony jest przestanek SKM Gdańska Żabianka, a 1,3 km od inwestycji znajduje się przystanek SKM Gdańsk Oliwa.

Bliska odległość od plaży

Niespełna 3 km od inwestycji znajduje się malownicza plaża w Jelitkowie, stanowiąca wymarzone miejsce do wypoczynku w otoczeniu nadmorskich krajobrazów.

AWFiS w zasięgu ręki

Położona w okolicy Harmonii Oliwskiej Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku posiada bogatą infrastrukturę sportową, m.in. halę widowiskowo-sportową, pływalnięsiłownię, boiska, korty tenisowe oraz wiele innych atrakcji.

Stary Rynek Oliwski

Dla mieszkańców Harmonii Oliwskiej Stary Rynek Oliwski znajduje się w zasięgu 15-minutowego spaceru. Miejsce to stanowi zabytkowe centrum dzielnicy. Na trasie mieszkańcy mogą podziwiać malownicze widoki prezentujące Park Oliwski i zabytkowe alejki Oliwy.

Zarządca

Estate Care - Zarządzanie nieruchomościami
www.estatecare.pl

 

Dokumenty do pobrania:

Zobacz ofertę nowych mieszkań w Gdańsku W sprzedaży też mieszkania gotowe do odbioru Gdańsku

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży