Harmonia Oliwska - Etap IV “Kwarta”

Harmonia Oliwska to wyjątkowe osiedle położone przy ul. Opackiej w Gdańsku. Jego ostatni, IV etap „Kwarta” obejmował powstanie dwóch budynków, w których utworzono w sumie 174 mieszkania.

Idealnym uzupełnieniem nowoczesnego projektu stały się duże, nasłonecznione balkony oraz tarasy. Dodatkowo mieszkania na najniższych kondygnacjach mają swoje własne, przydomowe ogródki. Osiedle jest częściowo ogrodzone i nadzorowane przez ochronę. W podziemnej kondygnacji znajdują się hale garażowe oraz piwnice, a klatki schodowe zostały wyposażone w windy. Na terenie kompleksu utworzono także wygodny parking dla rowerów.

Dużym atutem inwestycji jest jej niezwykła lokalizacja. Harmonia Oliwska położona jest przy Parku Oliwskim i w sąsiedztwie Oliwskiego ZOO. W pobliżu znajdują się ważne obiekty takie jak Uniwersytet Gdański (1,5 km), Olivia Business Centre (1,2 km) oraz liczne centra handlowe.

Harmonia Oliwska została uznana jako jedno z 10 najlepszych, nowych osiedli mieszkaniowych w Polsce w rankingu Newsweek Polska 2020.

Wpływ na werdykt miało wiele czynników, m.in.: dostępność do transportu publicznego, tereny zielone, pobliska oferta kulturalna, ekologiczne rozwiązania w inwestycji, udogodnienia dla dzieci, ochrona budynków czy pobliskie atrakcje.

Jedno z najlepszych osiedli mieszkaniowych w Polsce!

Osiedle Harmonia Oliwska w Gdańsku zostało wyróżnione wśród 10 najlepszych, nowych osiedli mieszkaniowych w Polsce według rankingu Newsweek Polska.

Osiedla oceniane były ze względu na wiele elementów, m.in.: dostępność do transportu publicznego, dostępność terenów zielonych, pobliska oferta kulturalna, ekologiczne rozwiązania w inwestycji, udogodnienia dla dzieci, ochrona budynków czy pobliskie atrakcje.

Jedno z najlepszych osiedli mieszkaniowych w Polsce!

Osiedle Harmonia Oliwska w Gdańsku zostało wyróżnione wśród 10 najlepszych, nowych osiedli mieszkaniowych w Polsce według rankingu Newsweek Polska.

Osiedla oceniane były ze względu na wiele elementów, m.in.: dostępność do transportu publicznego, dostępność terenów zielonych, pobliska oferta kulturalna, ekologiczne rozwiązania w inwestycji, udogodnienia dla dzieci, ochrona budynków czy pobliskie atrakcje.

Plan inwestycji

Harmonia Oliwska

Inpro

Odległość: Czas: x

Sprawdź trasę dojazdu

Osiedle położone przy Parku Oliwskim

Gdańsk Przymorze, Szczecińska

Osiedle znajduje się na skrzyżowaniu ul. Opackiej i al. Grunwaldzkiej. W odległości zaledwie 200 metrów od kompleksu położony jest zabytkowy Park Oliwski. Koncepcja Harmonii Oliwskiej została opracowana tak, aby osiedle jak najlepiej wpisywało się w otaczającą je zieleń parkową i wraz z nią stanowiło jedną wielką spójną całość, idealnie nadającą się do odpoczynku.

Architektura i udogodnienia

Osiedle Harmonia Oliwska to zbiór sześcio- i ośmiokondygnacyjnych budynków, w których utworzono dodatkowe udogodnienia w postaci wind czy piwnic. Na terenie pierwszych trzech etapów inwestycji stworzono place zabaw.

Osiedle wyróżnia się pokrytą częściowo szlachetnymi materiałami elewacją oraz wysokim standardem części wspólnych (korytarzy, klatek schodowych).

Zieleń parkowa

Harmonia Oliwska to dla wielu nowa, atrakcyjna przestrzeń miejska, którą tworzą świetnie zgrane elementy małej architektury i parkowej zieleni.

Komfortowy układ mieszkań

Projekty mieszkań zostały utworzone tak, aby ich nowi właściciele w szybki i dogodny sposób mogli urządzić swoje wnętrza.

Górne kondygnacje budynków zostały podzielone na lokale o dużych powierzchniach, a mieszkania położone na parterze zostały wzbogacone o ogródki. Inwestycję wyróżniają także przestronne i nasłonecznione balkony, tarasy i loggie.

Bezpieczne i wygodne osiedle

Bezpieczeństwo osiedla zapewnia monitoring oraz częściowe ogrodzenie. W ramach kompleksu utworzono hale garażowe, a w częściach wspólnych powstały ogólnodostępne parkingi.

Harmonia Oliwska  tworzy spokojną przestrzeń idealną do odpoczynku. Dodatkowo osiedle zostało dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Okolica

Harmonia Oliwska cieszy się otoczeniem Lasów Oliwskich tworzących Trójmiejski Park Krajobrazowy. Mieszkańcy na 2,5-kilometrowej trasie prowadzącej do oliwskiego ZOO mogą zatrzymać się przy Wzgórzu Pachołek, które umożliwia podziwianie pięknych okolicznych krajobrazów.

Kompleks zapewnia również wygodny dostęp do infrastruktury. Około 1,5 km od obiektu funkcjonuje Uniwersytet Gdański. W okolicy znajduje się również biurowiec Olivia Business Centre oraz centra handlowe.

Aktywny wypoczynek

Okolice Harmonii Oliwskiej sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi i rekreacji. W pobliżu przebiegają liczne trasy idealnie nadające się do biegania, jazdy na rolkach czy rowerze.

Niedaleko kompleksu znajduje się Akademia Wychowania Fizycznego posiadająca rozbudowane zaplecze sportowe i rekreacyjne.

Opacka Park

W części oddzielającej al. Grunwaldzką od osiedla Harmonia Oliwska powstanie kompleks biurowy Opacka Park. Jego powierzchnia osiągnie wymiar 20 tysięcy metrów kwadratowych.

Budynek ten zapewni mieszkańcom łatwy dostęp do lokali handlowo-usługowych oraz restauracji. Strona zachodnia budynku wychodząca na osiedle przeznaczona zostanie na plac z kawiarniami.

Połączenie terenów zielonych z elementami małej architektury pozwoli utworzyć nową przestrzeń miejską dla wszystkich okolicznych mieszkańców.

Komunikacja miejska

SKM, tramwaj, autobus

Położenie osiedla stwarza świetne warunki komunikacyjne. Skrzyżowanie alei Grunwaldzkiej z ulicą Opacką i Pomorską gwarantuje bezpośredni dostęp do przystanków tramwajowych i autobusowych. W odległości 850 metrów od inwestycji znajduje się przystanek SKM Gdańsk Żabianka, a 1,3 km przystanek SKM Gdańsk Oliwa.

Bliska odległość od plaży

Jedna z najpopularniejszych Trójmiejskich plaż – plaża w Jelitkowie – znajduje się w odległości zaledwie 2,9 km od inwestycji. Jej teren świetnie nadaje się na letni wypoczynek w otoczeniu fal i szumu morza.

AWFiS w zasięgu ręki

W pobliżu Harmonii Oliwskiej położona jest Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku, która w swoich zasobach posiada wiele obiektów sportowych, m.in. halę widowiskowo-sportową, pływalnię, siłownię, boiska czy też korty tenisowe.

Stary Rynek Oliwski

Od zachwycającego miejsca, jakim jest Stary Rynek Oliwski, stanowiącego zabytkowe centrum dzielnicy mieszkańców inwestycji dzieli zaledwie 15-minutowy spacer, wiodący przez przepełnione malowniczymi widokami i zabytkowymi alejkami części Oliwy.

Zarządca

Estate Care - Zarządzanie nieruchomościami
www.estatecare.pl

 

Dokumenty do pobrania:

Zobacz ofertę nowych mieszkań w Gdańsku W sprzedaży też mieszkania gotowe do odbioru Gdańsku

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży