Inpro

Mikołajki kuszą licznymi atrakcjami, także inwestorów

Zakup inwestycyjny

21sie2023
Powrót do bloga

 

 

Planując zakup w celach inwestycyjnych, warto rozważyć kupno apartamentów wakacyjnych. Pozwala to na zabezpieczenie i pomnażanie kapitału, a także czerpanie radości z użytkowania swojej wyjątkowej nieruchomości. Wybierając odpowiednią posiadłość, należy postawić na miejsce, które poza pięknymi widokami będzie także oferowało całe spektrum atrakcji czekających na przyjezdnych.

Pod tym względem doskonałym miejscem są Mikołajki zlokalizowane nad jeziorami Tałty i Mikołajskim, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. To jedno z najsłynniejszych żeglarskich miast w Polsce, gdzie można korzystać z bogactwa natury i całego spektrum atrakcji. To właśnie tutaj INPRO realizuje spektakularną inwestycję - Apartamenty Mikołajki.

Dla fanów sportów wodnych

Tuż po wyjściu z apartamentu miłośnicy żeglugi będą mieli dostęp do znajdującej się tuż przy samej inwestycji Przystani Rezydentów 180s.pl. Jest ona częścią Hotelu Mikołajki i znajduje się przy Cichej Zatoce Jeziora Mikołajskiego. Mazury oferują także wiele atrakcji dla miłośników innych sportów wodnych. W wypożyczalni sprzętu wodnego można wypożyczyć skutery, katamarany, lewitujące nad wodą deski LiftFoils czy szybkie motorówki, które pozwolą odkryć najpiękniejsze miejsca na mazurskich wodach. W ramach rodzinnego wypoczynku dobrym wyborem będzie także wspólna przejażdżka rowerem wodnym, dostępnym w Wiosce Żeglarskiej, znajdującej się zaledwie 800 metrów od inwestycji.

Fani kajakarstwa z pewnością docenią Krutynię – rzekę, przepływającą w niedużej odległości od Mikołajek, na której organizowane są jedne z najbardziej malowniczych spływów kajakowych w Polsce. Jedna z bardziej popularnych tras na jednodniowy spływ rozpoczyna się w miejscowości Krutyń, oddalonej 22 km od Mikołajek i kończy w miasteczku Ukta. Trasa ma 13 km, a jej przepłynięcie trwa około pięciu godzin.

Plażowanie, a może rejs statkiem?

Osoby poszukujące relaksu będą mogły korzystać z licznych kąpielisk, najbliższa plaża znajduje się w odległości zaledwie 2-minutowego spaceru od inwestycji. Dodatkowo w Hotelu Mikołajki znajduje się strefa basenowa z saunami i SPA. Można także udać się na wyjątkowe rejsy spacerowe. Z pokładów statków pasażerskich rozpościera się widok na panoramę miasta i innych okolicznych miejscowości, piękne kanały i jeziora, a w tym te największe – Jezioro Śniardwy. Najbardziej popularne wśród odwiedzających Mikołajki są dwa rejsy: krótszy trwa około godziny, dłuższy – 2,5 godziny. Statek wypływa z portu Żegluga Mazurska w Mikołajkach i płynie Jeziorem Mikołajskim w kierunku południowym. Następnie cieśniną Przeczka statek przepływa na otwarte wody Jeziora Śniardwy. W przypadku krótszego rejsu statek robi pętlę na wysokości Popielna i powraca do Mikołajek. Podczas dłuższego rejsu statek płynie torem wodnym przez środek jeziora, kierując się ku puszczańskiej osadzie Niedźwiedzi Róg, położonej na południowym brzegu Śniardw. Na wysokości Niedźwiedziego Rogu opływa malownicze wyspy – Czarcią i Pajęczą, kierując się z powrotem ku Mikołajkom.

Dobre miejsce do wędkowania

Warto też pamiętać, że Mikołajki to nie tylko żeglarstwo. Mnogość zbiorników wodnych sprawia, że miejsce to docenią także miłośnicy wędkowania. Wśród najbardziej polecanych mazurskich lokalizacji do łowienia ryb wymienia się między innymi Jezioro Bełdany (oddalone 22 km od inwestycji) oraz Jezioro Kisajno (oddalone 38 km od inwestycji). Polecane jest także Jezioro Roś, Jezioro Stręgiel i Jezioro Święcajty. Dlaczego właśnie te zbiorniki? Ze względu na różnorodność gatunków ryb, które można tam złowić. Oprócz płotki i okonia, przy odrobinie szczęścia, można tam natrafić również na okazałego szczupaka.

Malownicze wycieczki rowerowe

W okolicy Apartamentów Mikołajki znajdzie się również wiele atrakcji dla zwolenników lądu. Obowiązkowym punktem zwiedzania okolic Mikołajek jest wycieczka rowerowa dookoła leżącego tuż obok miasta jeziora Łuknajno. Podczas tej malowniczej trasy oprócz kilku wież widokowych, będzie można zobaczyć dziesiątki gatunków ptaków w swoim naturalnym środowisku. Nie bez powodu trasa nazywana jest Szlakiem Łabędzia Niemego. Tereny w pobliżu jeziora to jedyny w Polsce rezerwat tego gatunku oraz największe siedlisko ptactwa wodnego. Rowery w Mikołajkach można wypożyczyć między innymi przy ulicy Kolejowej 11, oddalonej 1 km od inwestycji. Osoby podróżujące z dziećmi nie mogą pominąć wizyty w Zoo Safari, miejsca pełnego zwierząt w pobliskiej wsi Wydminy, którego zwiedzenie przyniesie szereg pozytywnych wrażeń. Rozrywkę dla całej rodziny można znaleźć także w tajemniczej Galindii, określanej jako Mazurski Eden. Jest to kraina historycznego plemienia Galindów, ulokowana na cyplu wioski Iznoty, niedaleko Mikołajek, na lewo od ujścia rzeki Krutyni do Bełdan. W stylizowanym na staropruską osadę parku można wziąć udział w wielu tematycznych eventach, takich jak napad Galindów, poszukiwanie bursztynu czy pasowanie wojowników. Park można też po prostu zwiedzić.

Jakie atrakcje oferuje miasto Mikołajki?

Mimo licznych, pobliskich atrakcji warto pamiętać, że wiele jest do zobaczenia także w samych Mikołajkach. W odległości zaledwie 800 m od inwestycji znajduje się urokliwy rynek miasta, w którym koniecznym punktem do zobaczenia jest fontanna króla Sielaw. Z kolei wzdłuż brzegów jeziora Mikołajskiego rozciąga się bez wątpienia najbardziej znana mazurska promenada. Deptak o długości 1,3 km to najważniejszy trakt turystyczny z restauracjami, tawernami, kawiarniami czy regionalnymi sklepami, w których można spróbować regionalnej kuchni w najlepszym wydaniu.

Festiwale, koncerty i kabarety

Prawdziwie mazurski klimat można poczuć także w porcie Wioska Żeglarska. W sezonie letnim to miejsce tętni życiem. Nie brakuje tam licznych atrakcji dla dzieci, wypożyczalni rowerów oraz sprzętów wodnych, a także sceny koncertowej, na której odbywają się popularne festiwale i wydarzenia kulturalne. Szeroka oferta kulturalnych wrażeń czeka także w oddalonym 23 km od inwestycji Mrągowie. Festiwalowe Mrągowo rozbrzmiewa różnorodną muzyką przez cały rok, ale najbardziej kojarzy się oczywiście z country. Zgodnie z tradycją mrągowski piknik odbywa się zawsze w ostatni weekend lipca. Trzydniowy festiwal to czas nie tylko dla fanów muzyki country, ale też dla miłośników dobrej zabawy i karnawałowego rozmachu. Inne wydarzenie pełne rozrywki odbywa się także co roku w Amfiteatrze nad Jeziorem Czos. To Polska Noc Kabaretowa, podczas której na jednej scenie spotykają się największe gwiazdy kabaretu, by wspólnie zadbać o dobry humor publiczności.

Dla fanów historii i militariów

Osoby, które interesują się historią, ale też które szukają w okolicach Mrągowa ciekawych miejsc do odwiedzenia, nie mogą przegapić wizyty w kwaterze o kryptonimie „Wilczy Szaniec”. To największa i najbardziej rozpoznawalna polowa kwatera dowodzenia Adolfa Hitlera. Wilczy Szaniec zlokalizowany jest w Gierłoży koło Kętrzyna i jest dziś popularną atrakcją turystyczną, odwiedzaną przez niemal ćwierć miliona turystów rocznie. Bunkry wciąż kryją wiele zagadek i imponują swoimi rozmiarami, rozmachem oraz solidnością. Jeszcze więcej na temat historii i wojskowości można dowiedzieć się w Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Kolekcja, którą założyciel placówki gromadzi od kilkunastu lat, w tym momencie liczy ponad 100 pojazdów. Unikatowe pojazdy można obejrzeć z bliska, do wybranych można wejść, a niektórymi organizowane są przejażdżki.

A może sporty ekstremalne?

Dla osób, które podczas swojego pobytu w apartamentach chciałyby zaznać jeszcze więcej wrażeń, polecają się atrakcje organizowane na niebie. Lot widokowy motolotnią nad Krainą Tysiąca Jezior zapewnia niezapomniane widoki. Na wysokości 300-500 metrów obraz jezior, lasów i pól robi ogromne wrażenie. Profesjonalne firmy z długoletnim doświadczeniem oferują na Mazurach liczne loty, nie tylko motolotnią, ale też balonem oraz niezwykle szybkim, ultralekkim samolotem 3 Xtrim.

Sprawdź ofertę INPRO obejmującą luksusowe apartamenty nad jeziorem Mikołajskim

inwestowanie w nieruchomości nieruchomości wakacyjne

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży