Inpro

Inwestowanie w nieruchomości. Poznaj korzystny sposób lokowania kapitału

Rynek nieruchomości w Trójmieście, Zakup inwestycyjny

31mar2023
Powrót do bloga

Nie od dziś wiadomo, że inwestowanie w nieruchomości to jedna z najlepszych strategii pozwalających na bezpieczne lokowanie kapitału. A w czasach problemów gospodarczych i wysokiej inflacji zainteresowanie tym tematem jeszcze bardziej rośnie. Czy warto dziś kupić mieszkanie przeznaczone na wynajem? Dużo osób zastanawia się nad tym faktem, dlatego podpowiadamy, co zrobić, aby nasza inwestycja stała się sukcesem.

Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem może być bardzo dobrym sposobem na ochronę kapitału przed inflacją, jednak powinno być poprzedzone szeregiem przemyślanych decyzji. Przede wszystkim dotyczących wyboru mieszkania. Jeśli chcemy, aby inwestycja budowała nasz majątek w perspektywie długofalowej, to musi być ona bardzo atrakcyjna.

Z pewnością ważna jest lokalizacja. Dla przyszłych najemców, wśród których najczęściej znajdują się młode rodziny oraz studenci, znaczenie ma dostęp do komunikacji miejskiej, sklepów, placówek edukacyjnych, a także terenów do rekreacji. Z szerszej perspektywy istotny jest także wybór samego miasta. Według analityków branży na atrakcyjności zyskują dziś osiedla realizowane w dużych miejscowościach, które są jednocześnie popularne wakacyjnie. Warto pamiętać, że mieszkanie w prestiżowej lokalizacji z czasem zwiększa swoją wartość i po kilku latach można je sprzedać z niemałym zyskiem.

Nie bez znaczenia pozostaje również projekt mieszkania. W celach inwestycyjnych dobrym wyborem będą np. lokale 2-pokojowe, idealne dla par oraz singli. Dodatkową wartość wniesie dostęp do balkonu lub ogródka. Na atrakcyjność inwestycji wpływa także funkcjonalny układ pomieszczeń, który pozwoli najemcom na swobodną aranżację. Młode pokolenia doceniają ponadto wszelkie udogodnienia oferowane przez osiedla. Podziemny parking, lokale usługowe, strefa rekreacyjna, wielofunkcyjne boisko, zewnętrzna siłownia czy sala fitness w budynku – to wszystko sprawi, że nasza inwestycja będzie jeszcze bardziej atrakcyjna.

Mieszkania na wynajem są bardzo dobrym sposobem na budowanie wolności finansowej. Oczywiście najwięcej na rynku nieruchomości można zyskać, gdy dysponuje się gotówką, ale nie brakuje też osób, które „inwestują na kredyt”. Wówczas kluczem do sukcesu jest posiadanie odpowiedniej wiedzy inwestycyjnej lub sprawdzonego doradcy kredytowego.

W ofercie INPRO można znaleźć obecnie mieszkania inwestycyjne, które łączą w sobie wszystkie zebrane powyżej czynniki atrakcyjności. Wśród proponowanych mieszkań, zlokalizowanych w popularnym na rynku najmu Gdańsku i okolicach, można znaleźć 2-pokojowe lokale w cenach już od 315 000 zł brutto!

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą

nowe mieszkania mieszkania Gdańsk mieszkania Pruszcz Gdański inwestowanie w nieruchomości nieruchomości wakacyjne

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży