Inpro

Inwestowanie w nieruchomości wakacyjne - poznaj wyjątkowe korzyści wynikające z ich zakupu

Zakup inwestycyjny

17lip
Powrót do bloga

 

 

Nieruchomości już od kilku lat stanowią dla Polaków jedną z najważniejszych gałęzi inwestycyjnych. Dlaczego? To przede wszystkim bezpieczny wybór, obarczony stosunkowo niskim ryzykiem i pozwalający na mnożenie zainwestowanych środków na wiele różnych sposobów. Działaniem, które jako pierwsze może przychodzić na myśl, jest zakup mieszkania przeznaczonego do wynajmu tradycyjnego. Jest jednak jeszcze inny sposób, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności – inwestycja w nieruchomości wakacyjne. Krótkoterminowy wynajem apartamentów zlokalizowanych w turystycznych miejscowościach przynosi wiele korzyści. Szansa na wysokie zarobki, możliwość powierzenia najmu firmie zarządzającej oraz własna letnia nieruchomość, do której zawsze można wrócić na urlop – to tylko niektóre z nich.

Z roku na rok Polacy coraz częściej lokują swoje oszczędności w nieruchomościach wakacyjnych. I nic w tym dziwnego. Mogą one zaledwie w tydzień zarobić dla właścicieli tyle, co mieszkania przeznaczone na wynajem długoterminowy przez cały miesiąc. Oczywiście powodzenie naszej inwestycji zależy od wielu istotnych czynników, które powinniśmy uwzględnić już przy wyborze apartamentu.

Aby lokal wakacyjny przynosił określony dochód, należy zwrócić szczególną uwagę na jego położenie i najbliższą okolicę. To właśnie usytuowanie nieruchomości będzie kluczowym elementem, który wpłynie na zainteresowanie najemców. Ważna jest zarówno bliskość atrakcyjnych turystycznie miejsc, jak i dostępność do zagospodarowanej infrastruktury.

Warto też mieć na uwadze, że Polacy szukając coraz to oryginalniejszych miejsc na wypoczynek – decydują się na urlop nie tylko nad morzem czy w pasie górskim. Turyści, poszukując miejsca idealnego, zwracają uwagę przede wszystkim na bliskość natury, tras spacerowych i rowerowych, zabytków, atrakcji dla dzieci i punktów gastronomicznych.

Lokalizacja kluczem do sukcesu

Wyjątkową lokalizacją z pewnością wyróżniają się luksusowe apartamenty z widokiem na jezioro Mikołajskie, dostępne obecnie w ofercie INPRO. Obiekt powstaje przy ul. Spacerowej w sercu malowniczo położonych Mikołajek. Od ścisłego centrum bogatego w całe spektrum atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, inwestycja oddalona jest o zaledwie 700 m.

To właśnie w kompleksie Apartamenty Mikołajki klimat mazurskiej dzikiej przyrody idealnie łączy się z luksusem oraz dostępem do bogatej infrastruktury sąsiadującego z inwestycją Hotelu Mikołajki Leisure & SPA.

A musimy pamiętać, że podczas deszczowych dni turyści doceniają nie tyle naturę, co właśnie zaplecze swojego noclegu. Dostęp do wielu udogodnień w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji, takich jak: basen, strefa SPA wraz z kompleksem saun, siłownia ze sferą fitness, restauracja New Island oraz centrum konferencyjne, z pewnością wpłynie na większe zainteresowanie naszym apartamentem.

Zainwestuj w swój urlop w krainie jezior

Oczywiście posiadanie apartamentu wakacyjnego wiąże się nie tylko z czerpaniem zysków z jego wynajmu. To my jako właściciele decydujemy o tym, kiedy zarabiamy, dzięki czemu sami możemy jechać na urlop do krainy jezior, kiedy mamy na to ochotę.

Warto też dodać, że nabywając luksusowy apartament w Mikołajkach, można się również zdecydować na współpracę w zakresie wynajmu. Co to oznacza? Obiektem zarządza wówczas operator, w którego kompetencjach jest utrzymanie nieruchomości w odpowiednim stanie, wykonanie drobnych remontów i napraw, a także promocja obiektu oraz zapewnienie sprawnego systemu rezerwacyjnego. Przy takim rozwiązaniu jako inwestorzy praktycznie wcale nie angażujemy się w najem albo utrzymanie lokalu.

Możliwości, jakie płyną z posiadania nieruchomości wakacyjnych, jest więc naprawdę wiele. Apartamenty inwestycyjne mogą nam służyć zarówno jako lokata kapitału, która będzie zyskiwać na wartości z czasem, jak i jako obiekty pozwalające zarabiać na wynajmie oraz jako własna baza wypadowa na urlop.

Sprawdź ofertę INPRO obejmującą luksusowe apartamenty nad jeziorem Mikołajskim

inwestowanie w nieruchomości nieruchomości wakacyjne

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


Na tej stronie internetowej używamy plików cookies w celu zapewnienia użytkownikom efektywnego korzystania ze strony, a także narzędzi analitycznych, promocyjnych i reklamowych w celu reklamy, badania rynku oraz badania preferencji użytkowników.

Korzystając ze strony www.inpro.com.pl, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies oraz wymienionych narzędzi.

tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży