Inpro

INPRO Współtworzy Miasto

Przebudowa ulicy Człuchowskiej w Gdańsku

 

W związku z realizowanym przez nas osiedlem Koncept oraz sąsiednią inwestycją zaplanowaliśmy przebudowę ulicy Człuchowskiej wraz z budową wyniesionego skrzyżowania zapewniającego bezpieczeństwo zlokalizowanych na nim przejść dla pieszych, przebudową i uruchomieniem oświetlenia oraz budowę nowego połączenia komunikacyjnego tj. ulicy Bramińskiego wraz z budową oświetlenia i budową dojścia do szkoły podstawowej nr 12.

 

W związku z realizowanym przez nas osiedlem Koncept oraz sąsiednią inwestycją została zawarta z Gminą Miasta Gdańsk trójstronna umowa drogowa (w trybie art. 16 ustawy o drogach publicznych).

W szeroki zakres tej umowy wchodzą m.in.: przebudowa ulicy Człuchowskiej na odcinku długości około 320 mb / o jezdni szerokości 5,5m oraz chodnikach o szerokości 2,0m / wraz z budową wyniesionego skrzyżowania zapewniającego bezpieczeństwo zlokalizowanych na nim przejść dla pieszych, przebudową i uruchomieniem oświetlenia oraz budowa nowego połączenia komunikacyjnego tj. ulicy Bramińskiego o długości około 410 mb / o jezdni szerokości 5m oraz obustronnych chodnikach o szerokości 2,0m / wraz z budową o oświetlenia i budową dojścia do szkoły podstawowej nr 12 oraz finansowa partycypacja przy realizacji odcinka ulicy Piotrkowskiej.

Przebudowa ul. Człuchowskiej realizowana jest przez Generalnego Wykonawcę – firmę budowlano–drogową MTM SA.

W ramach realizacji zieleni wraz z systemem powierzchniowej retencji miejskiej na ulicy Człuchowskiej i Bramińskiego zostaną posadzone 63 drzewa a krzewy / trawy ozdobne / łąki kwietne / rabaty różane zajmą ponad 3000m2 powierzchni zielonych w pasach drogowych tych ulic.

Zakończenie wszelkich prac planowane jest na IV kwartał 2023 r.

Mamy świadomość, że wykonywane prace wprowadzają pewne niedogodności, jednakże po ich zakończeniu układ drogowy będzie radykalnie zmodernizowany i będzie z dużą korzyścią służył mieszkańcom.

Dowiedz się więcej o osiedlu Koncept w Gdańsku Wróć na podstronę projektu Współtworzymy Miasto

Możesz wybrać dowolną liczbę tematów otrzymywanego biuletynu:


tel. 58 340 03 81 Napisz do działu sprzedaży